PARTNER PORTALU

Wikana zamyka kolejne projekty mieszkaniowe

Wikana uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku Oranżerii. Deweloper liczy na kolejne trzy projekty, które zrealizuje do końca roku.

Autor: housemarket.pl 11 maja 2015 11:15

Lubelska Oranżeria składa się z 53 lokali o łącznej powierzchni użytkowej blisko 2,6 tys. mkw. Jego budowa została sfinansowana ze środków własnych oraz pochodzących z emisji obligacji.

– To druga w tym roku, po rzeszowskich Zielonych Tarasach (etapy H, I, K), inwestycja, dla której uzyskujemy pozwolenie na użytkowanie w terminie. Oznacza to, że Wikana skutecznie odbudowuje swoją markę jako rzetelny deweloper. Liczę, że w tym roku uzyskamy jeszcze trzy pozwolenia na użytkowania, zgodnie z naszym harmonogramem – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Zgodnie z zasadami Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, które stosuje Wikana, przychody ze sprzedaży mieszkań można księgować dopiero po przekazaniu lokali klientom (a więc po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu i zawarciu aktu notarialnego sprzedaży lokalu). W kwietniu (czyli w drugim kwartale) Wikana uzyskała również pozwolenie na użytkowanie osiedli Zielone Tarasy (część H,I oraz K). Podobnie jak w przypadku lubelskiej Oranżerii przychody z tych inwestycji zostaną zaksięgowane w II kwartale 2015 roku.

Grupa Kapitałowa Wikana na przełomie 2014 i 2015 roku zakończyła restrukturyzację. Obecnie Grupa  koncentruje się na budowie i sprzedaży mieszkań, a więc na działalności, w której ma doświadczenie i kompetencje. Ponadto grupa ogranicza koszty. 

–  Działania restrukturyzacyjne już przynoszą efekty. Nasze budowy kończą się w terminie, chcemy w tym roku uzyskać pozwolenia na użytkowanie dla Świerkowej Alei w Zamościu oraz lubelskich projektach Miasteczko Wikana oraz Osiedle Marina. Poza tym, chcemy rozpoczynać kolejne inwestycje. Podtrzymuję plan na ten rok, który zakłada rozpoczęcie kolejnych budów w Lublinie, Zamościu i Rzeszowie – mówi prezes Pydzik.  Grupa zakłada, że na koniec 2015 roku wykaże skonsolidowany zysk netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych