PARTNER PORTALU

Willa Kotowicza czy apartamenty Dekerta? Trwa spór o rzeszowską inwestycję obok pałacu Lubomirskich

Konserwator zabytków chce wpisu budynku do rejestru zabytków, właściciel działki planuje budowę apartamentowca. O losie zabytkowej willi Kotowicza przy ul. Dekerta w Rzeszowie zadecyduje resort kultury.

Autor: Nowiny 24/HouseMarket.pl 27 sierpnia 2015 11:26

Na działce przy ul. Dekerta w Rzeszowie mieści się obecnie willa wybudowana w 1928 r. Nowy, prywatny właściciel chciałby jednak budynek zburzyć, a w jego miejscu postawić nowoczesny apartamentowiec. Nowy budynek miałby mieć ok. 2,2 tys. mkw. powierzchni i podziemny parking. Na czterech kondygnacjach zaprojektowano 12 dużych apartamentów o powierzchni 100-120 mkw. oraz lokale usługowo-handlowe.

Podczas publicznej prezentacji projektu mieszkańcy miasta, architekci i przedstawiciele służb odpowiedzialnych za ochronę zabytków projekt ocenili pozytywnie, ale zgodnie uznali, że taki budynek nie może powstać w miejscu willi.

Willę najpierw wpisano do miejskiej i wojewódzkiej ewidencji zabytków, a następnie Wojewódzki Konserwator Zabytków przygotował dla niej wpis do rejestru zabytków. Sebastian Rosa, właściciel willi od decyzji konserwatora odwołał się jednak do ministerstwa kultury.

Więcej o inwestycji

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych