PARTNER PORTALU

Wind House: Dom ze złotą kaczką

Przypominająca złotą kaczkę wieża widokowa, której wnętrze wygląda jak gardziel wulkanu jest najbardziej charakterystycznym elementem zaprojektowanego przez pracownię Moon Hoon domu na wyspie Jeju w Południowej Korei.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2016 09:21

Składającą się z trzech wakacyjnych domów rezydencja powstała między czerwcem 2014 r., a sierpniem 2015 r. Zamówił ją ekscentryczny okulista, który interesuje się sztuką, muzyką i samochodami. Pracownię Moon Hoon znalazł w Internecie. Spodobała mu się odmienność projektów południowokoreańskich architektów. Zależało mu na tym, aby dom się wyróżniał.

 

 Domy wkomponowane są w parterowy budynek z betonu. Mają osobne wejścia i tarasy. Zbudowane zostały na wyspie Jeju, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród turystów, dlatego powstaje tam wiele domów wakacyjnych. Rezydencję zaplanowano na częściowo okrągłej działce, z jednej strony otoczonej krętą drogą.

Budynek ma ściany z surowego betonu, duże okna i mur z wulkanicznych skał, popularnego budulca w tym regionie. Ogrodzenie zapewnia prywatność i osłania przed silnie wiejącym na wyspie wiatrem. Wnętrza na parterze mają surowy, minimalistyczny wystrój.

Za to wieża widokowa jest eksplozją barw i wyszukanych zdobień. Unosi się nad dachem ponad osiem metrów. Prowadzą do niej spiralne schody utrzymane w tonacji limonkowej. Wystrój nawiązuje do salonów w stylu disco: purpurowe ściany, podłoga z wzorkiem zebry, błyszczące kafelki w łazience i wielka sofa pod panoramicznym oknem.

Z zewnątrz konstrukcja przypomina złotą kaczkę. Jest wykonana z betonu i pokryta złoconymi kafelkami ze stali, których układ wygląda trochę jak rybie łuski.

Według projektantów futurystyczna budowla nawiązuje do rozwianych włosów kobiety, ale niektórym kojarzy się też z suszarką do włosów, a nawet kosmitą.

Kapryśna pogoda, głównie wiejący wiatr, złote liście zimą oraz wulkaniczny krajobraz były inspiracją dla architektów. Stąd taki dobór materiałów i nazwa domu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych