PARTNER PORTALU

Własne M z ogródkiem marzeniem Polaków. BPI już to wie

Coraz więcej Polaków nie chce wybierać między komfortem życia blisko centrum miasta, a urokiem życia w podmiejskiej willi. Położone na parterach mieszkania w nowych inwestycjach coraz częściej posiadają przestronne ogródki. BPI wychodzi na przeciw potrzebom Polaków.

Autor: HouseMarket.pl 04 lipca 2017 14:16

– Przez lata mieszkania na parterach postrzegane były jako gorsze, a klienci zdecydowanie woleli kupować lokale na wyższych piętrach, uważając je za bardziej prestiżowe. Dziś ten trend zdecydowanie się odwraca. W dobie monitorowanych osiedli z ochroną, coraz więcej nabywców poszukuje mieszkań na parterze z ogródkiem, które łączą zalety domu pod miastem z wygodą wynikająca życia w wielkim mieście – tłumaczy Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPi Polska.

Mieszkania na parterze posiadają wiele atutów. Dodatkowe metry w postaci zielonego ogrodu zdecydowanie powiększają przestrzeń do życia. W okresie wakacji, ogród często stanowi dodatkowy pokój, wokół którego koncentruje się życie towarzysko-rodzinne. Można w nim oddać się pasji uprawy roślin, zrelaksować się z książką na wygodnym leżaku, ustawić plac zabaw dla dzieci (nawet z basenem) lub zorganizować letnie przyjęcie pod chmurką. W zależności od indywidualnych upodobań przynależny do mieszkania ogród, daje możliwości niemal nieograniczone.

– Mieszkanie na parterze z ogródkiem wybierają różne grupy klientów. Są wśród nich zarówno właściciele psów, rodziny z dziećmi, jak i dojrzali właściciele podmiejskich domów, którzy na jesień życia postanawiają wrócić do miasta, aby być bliżej dzieci i wnuków. Rezygnując jednak z domu, chcą
w nowym mieszkaniu zachować własny kawałek ogrodu – mówi Wojciech Smolak.

Na rynku można obecnie znaleźć wiele ciekawych mieszkań na parterze z ogródkami. W inwestycji Wola Libre realizowanej przez BPi Polska przy ul. Obozowej 20 w Warszawie są to softlofty o powierzchni od 43 do 78 mkw. oraz z ogrodami o wielkości nawet do 200 mkw. Poza prywatną zieloną oazą, ogromnym atutem lokali jest również ich ponadstandardowa wysokość – aż 3,7 metrów.

– Wysokość blisko 4 metrów daje ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki czemu mieszkanie może się zmieniać wraz z naszymi potrzebami. Kiedy powiększy nam się rodzina możemy wykorzystać dodatkowe metry na budowę antresoli w pokoju dziecięcym lub w ten sposób stworzyć sypialnię dla rodziców na piętrze albo też wygospodarować miejsce na domowe biuro. Razem z ogromnym ogrodem funkcjonalna powierzchnia naszego mieszkania liczy nawet kilkaset metrów, choć płacimy tylko za kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Taka oferta na rynku jest nie do przecenienia – zachęca Daria Małecka, Marketing Manager w BPi Polska.

W ofercie Wola Libre są też inne mieszkania, które mimo, że położone na wyższych piętrach, dają również możliwość aranżacji własnego „ogródka” w mieście. Ich sprzedaż, od czasu transparentnie przeprowadzonej remediacji gruntu, systematycznie rośnie. Obecnie sprzedano już ponad 55 proc. wszystkich lokali dostępnych w inwestycji. Poza wymienionymi softlofty, dostępne są jeszcze klasyczne mieszkania typu z balkonami lub loggia o powierzchni od 40 do 97 mkw. oraz apartamenty z dwupoziomowymi tarasami na dachu o powierzchni do 124 mkw.

Na początku czerwca br. budowa inwestycji osiągnęła stan surowy otwarty, a planowany termin jej zakończenia to II kwartał przyszłego roku.

Ceny mieszkań w ofercie BPi Polska wynoszą od 7,1 tys. zł/mkw. do 12,5 tys. zł/mkw. Generalnym Wykonawcą budowy Wola Libre jest firma CFE Polska. W sumie w ramach inwestycji zostanie wybudowanych 275 mieszkań o powierzchni od 27 do 124 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych