PARTNER PORTALU

Wola Invest: kredyt spłaci się sam?

Firma J.W. Construction przeprowadziła symulację korzyści z inwestycji w apartamenty Wola Invest. Przy 70-proc. obłożeniu aparthotelu, rentowność przekroczy 10 proc. rocznie.

Autor: Housemarket.pl 03 listopada 2015 14:47

Posiadając na własność mieszkanie w aparthotelu, można je przekazać w ręce operatora w celu wygenerowania zysków. Na podstawie symulacji korzyści z inwestycji Apartamenty Wola Invest, należącej do J.W. Construction Holding, wynika, że przy zakupie apartamentu o powierzchni 21 mkw. zapłacimy 157,5 tys. zł netto za lokal. Do tego należy doliczyć wykończenie i wyposażenie w kwocie 33,6 tys. zł. Gwarantowana przez dewelopera stopa zwrotu w skali roku to 5 proc. – czyli ponad 9,5 tys. zł, co na miesiąc daje nam kwotę ok. 800 zł.

Ale to nie wszystko. J.W. Construction zapewnia podział zysku 50 proc. na 50 proc., to oznacza, że przy 70-proc. obłożeniu aparthotelu rentowność wzrośnie do ponad 10 proc. w skali roku, czyli wyniesie dwa razy więcej od kwoty gwarantowanej.

- Zakup apartamentu w Wola Invest to bezpieczna i dochodowa inwestycja. W ramach obsługi gwarantujemy nie tylko stopę zwrotu min. 5 proc. w skali roku i podział zysku przewyższający tę wartość - 50 proc. na 50 proc, ale jako operator aparthotelu sami będziemy ponosić koszty, takie jak czynsz, podatki od nieruchomości i użytkowania wieczystego czy ubezpieczenie. Umowę zawieramy na 10 lat, co oznacza gwarancję przepływów finansowych przez cały ten okres – mówi Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej J.W. Construction Holding.

Określając opłacalność inwestycji, należy rozważyć także jej lokalizację, standard wykończenia budynku czy zalety najbliższego otoczenia. Apartamenty Wola Invest to wygodne i prestiżowe mieszkania położone u zbiegu ulic Kasprzaka i Alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie.

Oferta aparthotelu to 416 klimatyzowanych i urządzonych w najwyższym standardzie apartamentów, składających się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki i sypialni, a także balkonu. Aparthotel mieć będzie dwupoziomowe lobby, które zaaranżowane zostanie z użyciem materiałów takich jak szlachetne odmiany kamienia i drewna.

Do dyspozycji gości będzie całodobowa recepcja, concierge, room-service czy punkty biurowe i handlowe oraz parking podziemny. Na mieszkańców czekać będzie także przestronna restauracja, samoobsługowa pralnia oraz klub fitness.

Zakup mieszkania w aparthotelu na własność to nie tylko szansa na samospłacający się kredyt lub czysty zarobek, ale także możliwość spędzania wolnego czasu w tym miejscu bez dodatkowych kosztów.

- Inwestycja skierowana jest przede wszystkim do osób chcących ulokować pieniądze w nieruchomości najwyższej klasy, z której będą mogli korzystać, kiedy przyjdzie im na to ochota. Apartamenty są własnością osób prywatnych, a nie firmy zarządzającej. Oznacza to, że właściciele mogą nimi swobodnie dysponować - dodaje Józef Wojciechowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych