PARTNER PORTALU

Wolne Miasto II w stanie surowym zamkniętym

ECO-Classic zakończyło prace konstrukcyjne na drugim etapie osiedla Wolne Miasto. W budynku znajdzie się 187 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 14 maja 2015 10:27

Wolne Miasto jest zlokalizowane po wewnętrznej stronie obwodnicy Trójmiasta, w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, przy ulicy Cedrowej. ECO-Classic podzielił przedsięwzięcie na kilka etapów. Zaprojektowano zespół budynków, z których każdy kształtem przypomina literę U w taki sposób, aby uwolnić od zabudowy możliwie dużą przestrzeń pozostawioną przyrodzie.

Budynki I i II etapu składają się z czterech kondygnacji naziemnych i jednej kondygnacji podziemnej, na której zaprojektowano garaż. W pierwszym etapie wybudowano 119 mieszkań, zaś w drugim powstanie 187 mieszkań. W obu budynkach na parterach od strony pasażu, stanowiącego oś biegnącą przez całą inwestycję, będą znajdowały się lokale użytkowe. Wszystkie mieszkania mają balkony, loggie lub ogródki lub tarasy z bezpośrednim wyjściem (w przypadku mieszkań na parterze).

Zakończenie prac nad drugim etapem osiedla zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku.

Docelowo w Wolnym Mieście ma powstać około 1,2 tys. mieszkań w niskiej zabudowie, lokale usługowo-handlowe, dziedzińce, place zabaw, zagospodarowane tereny zielone, miejsca postojowe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych