PARTNER PORTALU

Wolska Kamienica. Wmurowano kamień węgielny

Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję Wolska Kamienica realizowaną przez Kompanię Domową już za nami. Budowa obiektu rozpoczęła się 30 maja 2017 roku, a jej zakończenie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

Autor: housemarket.pl 09 października 2017 10:45

Wolska Kamienica usytuowana będzie przy ulicy Brylowskiej 6, w zielonej, położonej w pobliżu centrum części Woli. W inwestycji zaprojektowano 83 lokale mieszkalne w różnorodnych metrażach: od 25 do 84 mkw i dogodnych do zaaranżowania rozkładach.

Co ciekawe, deweloper ograniczył do minimum powtarzalność pionów. Poszczególne kondygnacje mają zróżnicowany charakter, co gwarantuje wybór układów mieszkań i wielkości lokali. Każdy z nich posiadać będzie balkon, loggię lub taras. Do mieszkań na parterze przypisane są klimatyczne ogródki.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIMAX Przedsiębiorstwo Budowlane.

Wolska Kamienica wyróżni się ciekawą i lekką formą nawiązującą do stylu dawnej warszawskiej architektury, co podkreślą dodatkowo stylowe balustrady balkonów, portal wejściowy i staranny dobór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Walory estetyczne nie przysłonią jednak funkcjonalności. Budynek wyposażony zostanie w energooszczędne rozwiązania oświetlenia, system kontroli dostępu i monitoringu, stację do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsce do parkowania rowerów. Wygodę codziennego życia zwiększą garaż, komórki lokatorskie oraz lokale usługowe, a także dwie zielone strefy wypoczynku.

- Misją Kompanii Domowej jest budowanie niedużych i kameralnych osiedli w najdogodniejszych lokalizacjach stolicy. Nasze projekty mają zagęszczać tkankę miejską, a nie tworzyć ją od podstaw. Nie bierzemy pod uwagę peryferii Warszawy, gdzie infrastruktura dopiero powstaje. Wolska Kamienica idealnie wpisuje się w tę strategię. To lokalizacja, która wykorzystuje atuty miasta, a jednocześnie położona jest w zielonej i zacisznej części dzielnicy – mówi Bogdan Żołnierzak, prezes zarządu Kompanii Domowej.

Ulica Brylowska usytuowana jest nieopodal tworzącej się wokół Ronda Daszyńskiego nowoczesnej infrastruktury biurowej. Bliskość centrum miasta sprawia, że doskonale poczują się tu osoby aktywne zawodowo, żyjące dynamicznie, a jednocześnie poszukujące cichej enklawy z dala od zgiełku głównych arterii. W pobliżu znajduje się stacja metra oraz Dworzec Warszawa Zachodnia, a także: przedszkole, szkoła oraz przychodnia. W okolicy znajduje się teatr i muzeum, powstają kawiarnie, galerie, restauracje oraz kluby. Aktywnym spodoba się bliskość pływalni "Delfin", klubu fitness, kortu tenisowego. Kamienica znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru im. A. Pawełka, gdzie wśród rosnących tu drzew: klonów, lip, jesionów, wierzb i świerków wytyczono sieć ścieżek z ławkami i placem zabaw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych