PARTNER PORTALU

Wrocław: Na dawnym lodowisku powstaną mieszkania

Inwestycję zrealizuje na Kępie Mieszczańskiej BPI Polska. Na placu właśnie rozpoczęły się prace porządkowe.

Autor: HouseMarket.pl 01 grudnia 2015 13:40

Przed laty było tam lodowisko i kino letnie. Już niedługo powstaną mieszkania i pasaż handlowo-biurowy. Na placu, w pobliżu skrzyżowania ul. Księcia Witolda i Pomorskiej, inwestor zdemontował stary płot. Obecnie trwa tam porządkowanie terenu. Prowadzone są też prace nad koncepcją architektoniczną. Do końca tego roku inwestor chce uzyskać wymagane zezwolenia na budowę, która ma się rozpocząć na początku 2016 r.

Polski oddział BPI pod koniec ubiegłego roku kupił działkę w centrum Wrocławia, gdzie planuje zrealizować inwestycję o wielkości co najmniej 22 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W pobliżu skrzyżowania ul. Księcia Witolda i Pomorskiej powstaną lokale mieszkaniowe oraz pasaż handlowo-biurowy. Biura znajdą się na powierzchni ok. 7 tys. mkw.

– Ekspansja na Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Przede wszystkim, jest to dla nas kolejna, po Warszawie i Gdańsku, polska aglomeracja, w której będziemy mogli zrealizować projekt w oparciu o najwyższe standardy – mówi Frederik Lesire, dyrektor ds. rozwoju w grupie CFE.

Za wrocławski projekt odpowiadają firmy: Apsys, Sud Polska oraz AP Szczepaniak. Generalnym wykonawcą będzie CFE Polska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych