PARTNER PORTALU

Wrocławskie Stare Miasto w portfelu Lokum

Grupa Lokum Deweloper wygrała przetarg na zakup nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 1,25 ha na wrocławskim Starym Mieście. Teren przeznaczy na mieszkania i usługi.

Autor: HouseMarket.pl 19 kwietnia 2016 18:19

Nieruchomość mieści się przy ul. J. Poniatowskiego, Bolesława Prusa oraz Jedności Narodowej na wrocławskim Starym Mieście. Na nowych gruntach Grupa zamierza zrealizować projekt o przeznaczeniu mieszkaniowym i usługowym. Wartość transakcji wynosi ok. 13,4 mln zł.

- Rynek wrocławski ma dla nas strategiczne znaczenie. Jesteśmy tu liderem w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie, a rozbudowa banku ziemi w atrakcyjnych lokalizacjach pozwala umacniać naszą pozycję - mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.

Na zakupionych gruntach Grupa Lokum Deweloper planuje budowę osiedla wielorodzinnego o podwyższonym standardzie. Ponadto, nowa inwestycja w części będzie opierała się o rewitalizację istniejących zabytkowych budynków. Grupa przewiduje, że realizacja nowego projektu deweloperskiego rozpocznie się jeszcze w 2016 r.

Fundusze na zakup nieruchomości we Wrocławiu pochodzą ze środków własnych oraz z instrumentów dłużnych.

Nieruchomości przy ul. J. Poniatowskiego, Bolesława Prusa oraz Jedności Narodowej, to trzecia transakcja zakupu gruntów zrealizowana w tym roku przez Lokum Deweloper. W lutym Grupa zawarła umowę kupna działki o powierzchni ponad 3 ha w Krakowie, na której zamierza wybudować ok. 600 lokali. Wartość tej transakcji wyniosła 33,2 mln zł. Inna transakcja nabycia (również w lutym) dotyczyła działki o powierzchni 1,83 ha we Wrocławiu, a jej wartość wyniosła 11,76 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych