PARTNER PORTALU

Wschodnia 19: mieszkania w systemie 10/90

Harmonogramy płatności za mieszkania są różne. Popularne są te, które odpowiadają postępom prac na budowie. Deweloperzy coraz chętniej oferują możliwość zakupu mieszkania w tym systemie. Przykładem są lokale dostępne w ramach projektu Wschodnia 19.

Autor: housemarket.pl 30 sierpnia 2017 11:30

Dla klienta, system płatności 10/90 jest wyjątkowo korzystny. 10 %  całej kwoty za mieszkanie przekazywane jest przy podpisaniu umowy, natomiast pozostałe 90 dopiero przed odbiorem mieszkania. Na terenie Poznania i powiatu poznańskiego taki system nie należy może do zbyt popularnych, ale przy szczegółowym przeszukaniu ofert znajdziemy inwestycje z takim rozwiązaniem.

– System 10/90 wprowadziliśmy, kiedy ruszała sprzedaż. Dzięki temu klient od samego początku procesu budowy ma poczucie większej gwarancji bezpieczeństwa. Płaci za gotowy produkt, a nie za obietnice jego wybudowania - mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel projektu Wschodnia 19.

Deweloper, który posiada w swojej ofercie system 10/90, jest bardziej wiarygodny w oczach potencjalnego klienta. Takie rozwiązanie wskazuje, że inwestycja zazwyczaj finansowana jest z kredytu bankowego, a to z kolei następuje po dokładnej analizie przez bank. Ponadto, bankowi inspektorzy kontrolują cały proces inwestycyjny, co zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo projektu. Co istotne, dla osób, które zamieniają mieszkanie wynajmowane na pierwsze własne, sam kredyt jest uruchamiany dopiero po zakończeniu inwestycji, a odsetki są naliczane dopiero od momentu przekazania kluczy do mieszkania.

Objęta system 10/90 inwestycja Wschodnia 19 w podpoznańskim Luboniu to pięciokondygnacyjny budynek ze 146 mieszkaniami o metrażach od 38 do 95 mkw. Ich cena rozpoczyna się od 4320 złotych za m.kw brutto.

– Obecnie nasi klienci mogą skorzystać z 8% rabatu na wybrane mieszkania. Dzięki temu możliwy będzie upust aż do 38 000 zł – dodaje Jarosław Szkopek.

W ofercie znajdują się zarówno mieszkania dwu- i trzypokojowe, jak i dwupoziomowe apartamenty z przestronnymi tarasami. W budynku powstaną również skrytki lokatorskie, hala garażowa pod budynkiem i cichobieżne windy w każdej z pięciu klatek schodowych. Projekt zostanie zrealizowany w połowie 2018 roku. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie stawiane są ściany parteru budynku, który finalnie będzie liczył pięć kondygnacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych