PARTNER PORTALU

Wschodnia 19 z bezpiecznym systemem finansowania

Zaledwie co dwudziesty deweloper decyduje się na system płatności 10/90. Na tak korzystne rozwiązanie postawił przedstawiciel Wschodniej 19, projektu realizowanego w Nowym Centrum Lubonia.

Autor: HouseMarket.pl 26 lipca 2016 15:16

Tylko nieliczni inwestorzy godzą się, by 10 proc. wartości mieszkania klient zapłacił podczas umowy, a pozostałe 90 proc. dopiero przy odbiorze lokalu. Na tak korzystne rozwiązanie dla nabywców postawił przedstawiciel Wschodniej 19, projektu realizowanego w Nowym Centrum Lubonia.

Wśród deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, możliwość zapłaty 90 proc. wartości inwestycji dopiero po zakończeniu projektu stanowi mało popularne rozwiązanie.

Na terenie kraju tylko 5 proc. projektów jest w ten sposób finansowanych. Takie rozwiązanie, potocznie zwane systemem 10/90, oznacza, że inwestor został dokładnie zweryfikowany przez bank udzielający kredytu inwestycyjnego, który stwierdził jego wiarygodność, rzetelność i finansowe bezpieczeństwo.

– System 10/90 jest najbardziej korzystny dla klientów. Daje im znacznie większą gwarancję bezpieczeństwa, bowiem potencjalni nabywcy wpłacają zaledwie 10 proc. wartości mieszkania, a pozostałą kwotę uiszczają dopiero po odbiorze mieszkania – mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel Wschodnia 19.

Co istotne większość młodych osób, która korzysta z kredytu hipotecznego szuka możliwości, by sam kredyt uruchomić dopiero po zakończeniu inwestycji, ponieważ w takiej sytuacji odsetki są naliczane dopiero od momentu przekazania kluczy do mieszkania.

Objęta system 10/90 inwestycja Wschodnia 19 to pięciokondygnacyjny budynek z 146 mieszkaniami o metrażach od 38 do 88 mkw. Ich cena rozpoczyna się od 4 610 zł za mkw. brutto. W ofercie znajdują się zarówno mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe, jak i dwupoziomowe apartamenty z przestronnymi tarasami.

Co ważne, powstaną również skrytki lokatorskie, hala garażowa pod budynkiem i cichobieżne windy w każdej z pięciu klatek schodowych. Projekt zostanie zrealizowany w czwartym kwartale 2017 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych