PARTNER PORTALU

Wspólna inwestycja Grupy Waryński i Polnordu już z wiechą

Przedstawiciele Grupy Waryński, Polnordu i spółki Budimex zawiesili wiechę na pierwszym etapie inwestycji Stacja Kazimierz. Osiedle mieszkaniowe będzie gotowe na przyjęcie lokatorów w I kw. 2016 r.

Autor: HouseMarket.pl 25 czerwca 2015 20:58

Po niespełna ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy, generalny wykonawca inwestycji Stacja Kazimierz – firma Budimex, symbolicznym zawieszeniem wiechy na ostatniej kondygnacji obiektu, uroczyście zakończył kolejny etap prac budowlanych. W pierwszej fazie kompleksu mieszkaniowego Grupy Waryński i Polnordu powstały kaskadowe budynki, skupione wokół wydzielonego wewnętrznego patio, w których znajdzie się 179 lokali mieszkalnych. W obiekcie sfinalizowano już realizację wszystkich kondygnacji oraz rozpoczęto prace wykończeniowe.

Stacja Kazimierz jest projektem, który ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne i unikalny industrialny charakter, będzie wyróżniał się na mieszkaniowej mapie warszawskiej Woli. W miejscu dawnych hal montażowych Zakładów Waryńskiego powstają obecnie nowoczesne i dopracowane architektonicznie budynki mieszkalne. Przemiana tych terenów i realizacja Stacji Kazimierz doskonale odzwierciedlają zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły również w naszej firmie. Pozytywne efekty realizacji nowej strategii dostrzegamy już dziś – powiedział Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Pierwszy etap inwestycji Stacja Kazimierz obejmuje realizację kompleksu budynków o zróżnicowanej wysokości, w których znajdzie się 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 mkw. oraz 5 lokali handlowo-usługowych. Wśród mieszkań znajdą się zarówno funkcjonalne kawalerki, niewielkie mieszkania 2-pokojowe, jak i 3-, 4- i 5-pokojowe przestronne apartamenty. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadają balkony lub loggie, a mieszkania na parterze przestronne ogródki. Co istotne, lokale oferowane w inwestycji oparte są na planach kwadratu i prostokąta, dzięki czemu istnieje możliwość ich swobodnej aranżacji. Dotychczas swoich nabywców znalazło już ponad 80 proc. lokali tego etapu.

– Projekt realizowany przez nas wspólnie z Grupą Waryński jest jedną z najchętniej wybieranych inwestycji przez naszych klientów. Doceniają oni nie tylko koncepcję urbanistyczną osiedla i  jakość wykończenia mieszkań, ale również lokalizację całego kompleksu – powiedział Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu spółki Polnord.

Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji Stacja Kazimierz zaplanowano na I kw. 2016 r. Docelowo, w ramach całego projektu powstanie 680 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 42 tys. mkw. – Dzięki doświadczeniu oraz współpracy z renomowanymi podwykonawcami, wszystkie prace budowlane przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, iż przyszli mieszkańcy osiedla docenią jakość wykończenia i zastosowane technologie, które bezpośrednio przełożą się na ich komfort i funkcjonalność kompleksu – powiedział Radosław Górski, dyrektor Budownictwa Ogólnego spółki Budimex.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych