PARTNER PORTALU

Wyspa Spichrzów - przyszłe zagłębie apartamentów

Dekpol wprowadził do oferty nową inwestycję na gdańskiej Wyspie Spichrzów. W kompleksie znajdzie się 298 lokali mieszkalnych i aparthotel ze 174 apartamentami w systemie condo.


Autor: HouseMarket.pl 01 lipca 2015 12:12

Nowa Motława to kompleks budynków, w których znajdzie się 298 lokali mieszkalnych i aparthotel ze 174 apartamentami w systemie condo. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowany przez pracownię Kozikowski Design nawiązuje do historycznej zabudowy wyspy, która wkrótce ma szansę stać się najmodniejszą dzielnicą w mieście.

Nowa Motława jest najnowszą inwestycją firmy Dekpol realizowaną w Gdańsku na Wyspie Spichrzów w prestiżowym sąsiedztwie największych atrakcji turystycznych miasta, m.in. Żurawia, Filharmonii Bałtyckiej i ulicy Długiej. Kompleks będzie składał się z 298 apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 27 do 74 mkw. oraz 174 apartamentów hotelowych o powierzchni od 22 do 41 mkw.

- W północno-zachodnim skrzydle kompleksu znajdzie się hotel z 1- i 2-pokojowymi apartamentami sprzedawanymi w systemie condo. Natomiast w drugiej części inwestycji położonej nad rzeką Nowa Mołtawa znajdą się budynki mieszkalne, gdzie przeważać będą apartamenty 2- i 3-pokojowe” - o szczegółach inwestycji opowiada Mariusz Tuchlin, prezes zarządu firmy Dekpol.

Do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i gości hotelowych będzie strefa wellness o powierzchni 453 mkw. z basenem wewnętrznym o powierzchni 80 mkw., a także saunami, jacuzzi i siłownią. - Prowadzimy również rozmowy w sprawie rozbudowy infrastruktury nadbrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji – zdradza Mariusz Tuchlin. W części aparthotelowej nie zabraknie ponadto całodobowej recepcji do obsługi gości i zaplecza gastronomicznego, gdzie będą serwowane śniadania. Ponadto w apartamentach hotelowych zostaną zastosowane inteligentne systemy zarządzania.

Architektura pięciu połączonych ze sobą 8- i 7-kondygnacyjnych budynków inspirowana jest historyczną zabudową wyspy. Do znajdujących się w okolicy zabytkowych spichlerzy nawiązują charakterystyczne dwuspadowe dachy, pokryta jasnymi płytami cementowymi elewacja oraz drewniana stolarka okienna. - Wyspa Spichrzów w Gdańsku przeżywa swój renesans i w najbliższej przyszłości ma szansę stać się jedną z najmodniejszych dzielnic miasta, zarówno pod kątem miejsca do życia i pracy, jak i wypoczynku. Dlatego naszą ofertę adresujemy do osób, które poszukują bezpiecznej inwestycji w atrakcyjnej lokalizacji z gwarancją pewnego zysku – mówi Mariusz Tuchlin.

Oferta na zakup apartamentu hotelowego obejmuje: pełne wykończenie i wyposażenie, czynsz gwarantowany w pierwszych 5 latach w wysokości 33 proc. ceny netto nabytej inwestycji , a w kolejnych latach (6-15) czynsz proporcjonalny w wysokości 50 proc. przychodu z usług noclegowych.

Apartamenty mieszkalne będą z kolei sprzedawane w stanie deweloperskim lub z opcją wykończenia „pod klucz”. Istnieje również możliwość zakupu lokalu mieszkalnego w systemie „kup i wynajmij” z możliwością podpisania umowy najmu na 5 lat , podziałem zysków z operatorem w proporcji 70/30 proc. i gwarantowaną stopą zwrotu z inwestycji (minimum 5 proc. w skali roku).

Deweloperem i generalnym wykonawcą kompleksu Nowa Motława jest Dekpol. Inwestycja będzie realizowana wdwóch etapach. W ramach pierwszego etapu powstaną 94 apartamenty mieszkalne i aparthotel ze 174 jednostkami hotelowymi. Dekpol rozpoczął już sprzedaż, a termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych