PARTNER PORTALU

Wystartowała multifunkcyjna inwestycja OPG Property Professionals

We flagowym projekcie OPG Property Professionals powstanie 400 mieszkań, apartamentów i loftów oraz biura, sklepy i punkty usługowe.

Autor: HouseMarket.pl 17 września 2015 13:39

Czterysta mieszkań i część biurowo-usługowa to docelowy plan Art Modern. 17 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszego etapu inwestycji: trzech budynków mieszkalnych. Obiekt o kubaturze 24,3 tys. m sześc. pomieści 98 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 4,9 tys. mkw. 

Zespół apartamentów stanie na ponad dwóch hektarach między ulicami Wróblewskiego, Wólczańską i Skrzywana. Termin oddania od użytkowania pierwszej części inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2016 r. - Wówczas rozpoczniemy realizację i komercjalizację drugiego etapu obejmującego również powierzchnię biurową - zapewnia Michał Styś, wiceprezes zarządu OPG Property Professionals.

W drugim etapie zrewitalizowana zostanie również modernistyczna elektrownia, w której powstanie 12 loftów. Zdaniem przedstawicieli firmy i władz Łodzi osiedle ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta.

- Art Modern, obok Sukcesji i nowych inwestycji Politechniki Łódzkiej, jest projektem, który wpisuje się w odnowę Łodzi i ożywi tę część miasta - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi wskazując przedsięwzięcia jako część programu rewitalizacji miasta. - Bez współpracy z biznesem nie byłoby to możliwe.

Miasto współpracuje z OPG przy projekcie OFF Piotrkowska. Obecni na uroczystości Peter i William Gleeson, zarządzający grupą Gleeson Propierties Development, do której należy OPG zapewnili, że Art Modern jest kluczową, ale na pewno nie ostatnią ich inwestycją w Łodzi.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych