PARTNER PORTALU

Yacht Park w Gdyni tuż przed kamieniem węgielnym

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości otrzymała prawomocne pozwolenia na budowę luksusowego kompleksu mieszkalnego – Yacht Park. W ramach inwestycji powstanie m.in. 135 apartamentów, marina dla 120 jednostek z aleją spacerową, butikami i restauracjami.

.

Autor: HouseMarket.pl 28 grudnia 2016 09:13

Decyzja prezydenta Gdyni oraz wojewody pomorskiego zatwierdzająca projekt budowlany oznacza, że wkrótce pod budowę tej unikatowej inwestycji zostanie wmurowany kamień węgielny i rozpoczną się prace budowlane. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 r. Będzie to wówczas najnowocześniejszy kompleks apartamentów usytuowany na gdyńskim Molo Rybackim, z widokiem na zabytkowe żaglowce i modernistyczne Śródmieście miasta.

- Realizując ten unikatowy projekt stoimy przed wyjątkowym wyzwaniem rewitalizacji i budowy nowej zabudowy Gdyni na miarę XXI wieku. Jestem pewien, że Yacht Park, dzięki swojemu projektowi i funkcjom, które będzie spełniał, przyczyni się do dalszego rozwoju Gdyni, dzięki czemu miasto to będzie się stawało coraz bardziej atrakcyjnym, wygodnym i przyjaznym miejscem do zamieszkania. – powiedział Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Inwestycja będzie składać się z sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw. Łącznie w ramach kompleksu powstanie 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Molo Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek.

W czerwcu br. grupa kapitałowa zakończyła wyburzenie dotychczasowej zabudowy Mola Rybackiego przy ul. Arkadiusza Rybickiego pod inwestycję Yacht Park po zakończeniu współpracy z mLocum. Polski Holding Nieruchomości samodzielnie realizuje projekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych