PARTNER PORTALU

Yareal bierze SOHO

Yareal kupił od spółki SOHO Development ponad 5-hektarowy teren na warszawskiej Pradze–Południe. Cena sprzedaży została ustalona na kwotę 150 mln zł plus plus należny VAT w wysokości 34,5 mln zł.

Autor: housemarket.pl 12 grudnia 2017 19:19

Kompleks planowany przez Yareal na terenie SOHO będzie realizowany etapami i zgodnie z całkowicie nową koncepcją urbanistyczną. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 70 tys. mkw. Komercjalizacja nowego osiedla rozpocznie się przed końcem 2018 r. od pierwszego budynku, który powstanie u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej. Osiedle będzie certyfikowane w systemie BREEAM,

- Chcemy zachować unikalny charakter i atmosferę SOHO Factory stworzone przez poprzedniego właściciela. Niezwykła architektura kompleksu zachwyci dotychczasowych i nowych mieszkańców, podobnie jak atmosfera tego miejsca, łącząca postindustrialną przestrzeń, nowoczesny design, wielkomiejski styl życia i komfort mieszkania w bardzo atrakcyjnym otoczeniu – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Yareal nabył środkową część kwartału, gdzie wzdłuż centralnej alei zostanie wybudowany wielofunkcyjny kompleks apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Znajdujące się na terenie SOHO trzy zabytkowe budynki zostaną zrewitalizowane. Yareal zamierza wkomponować nowe budynki w istniejącą zabudowę, zdominowaną obecnie przez ceglane, poprzemysłowe obiekty. Intencją dewelopera jest gruntowna renowacja zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków oraz wprowadzenie do budynków zróżnicowanych usług, które uzupełnią ofertę obecnych już na terenie SOHO restauracji, placówek handlowych i usługowych oraz infrastruktury społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych