PARTNER PORTALU

Yuniversal Podlaski zmierza do finału Aluzyjnej 17

Dobiegają końca prace wykończeniowe budynku mieszkalnego przy ul. Aluzyjnej 17 w Warszawie. Powstał on w pracowni architektonicznej DiM'84 Dom i Miasto. Generalnym wykonawcą jest firma PRiBO Suwałki, deweloperem zaś Yuniversal Podlaski.

Autor: HouseMarket.pl 30 sierpnia 2017 09:42

 

Siedmiokondygnacyjny budynek w kształcie litery „C” powstaje w ostrych granicach działki. Granice te stuprocentowo wypełnia jedna podziemna kondygnacja garażowa. Powierzchnia zabudowy wynosi 1409 mkw.; powierzchnia użytkowa mieszkań 3994 mkw. Obiekt zaoferuje 79 mieszkań o powierzchniach od 24,9 do 92,5 mkw., komórki lokatorskie, całodobową ochronę oraz 119 miejsc parkingowych. Budynek dla nadania mu indywidualnego wyrazu zawiera na fragmencie wywyższenie kondygnacji technicznej stanowiące element charakterystyczny w krajobrazie miejskim Białołęki. Jest to półkolisty pionowy akcent w bryle budynku z masztem flagowym.

Budowę tę komentuje prezes Yuniversalu Podlaskiego Antoni Piekut: „Wśród różnych naszych inwestycji ta przy ulicy Aluzyjnej 17 osadzona jest w wyjątkowej przestrzeni położonej między Wisłą a ulicą Modlińską. Jest to zaciszne miejsce otoczone lasem. Kameralna, niska zabudowa, inspirujące rozkłady mieszkań, nowoczesna architektura, wysoka jakość materiałów, windy z dojazdem do garaży to elementy, które nabywcom naszych mieszkań zapewnią komfortowy standard życia w tym budynku. Bliskość natury w dużych miastach jest obecnie luksusem, który ceni się tym bardziej im szybciej rozrasta się metropolia. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych w omawianej inwestycji to szansa na relaks, wycieczki piesze i rowerowe oraz spokój, jaki może zaoferować tylko przyroda. Przy tym wszystkim dobra infrastruktura komunikacyjna zapewni sprawny dojazd do centrum stolicy”.

Na parterze budynku zaplanowano sześć lokali handlowo-usługowych. Dziedziniec wewnętrzny nad parkingiem podziemnym będzie zagospodarowany zielenią niską oraz dwoma drzewami magnolii. Mieszkania parterowe wychodzące na zewnętrzne elewacje budynku mają własne przedogródki.

Projekt Aluzyjnej 17 charakteryzuje architekt Czesław Bielecki: „Budynek nawiązuje swoją architekturą do klasycznego wzoru nowoczesnej kamienicy z lat 30. Podobnie jak one zlokalizowany jest w pierzei zabudowy ulicznej. Tektonika budynku z półokrągłym wykuszem w północno-wschodnim narożniku podkreśla asymetryczność kompozycji. Bramę i furtkę zlokalizowano centralnie w głębokim podcieniu. Centralna część ślusarki bramnej ma stalowe ażurowe wypełnienie. Zapewnia to kameralność wewnętrznego dziedzińca z zielenią urządzoną i wyodrębnionym przestrzennie placem zabaw dla dzieci. W części cokołowej i wejściowej do klatek schodowych zastosowano okładzinę z kamienia pińczowskiego typu „pińczak”, na której zastosowano ze stali nierdzewnej literowe oznaczenia klatek schodowych itp. Elewacje dwóch ostatnich kondygnacji pokryto szarym tynkiem – zabieg ten obniża optycznie budynek dzieląc go na część cokołową (łączącą się charakterem z posadzką dziedzińca i chodnika z frontu), właściwy tynkowany trzon budynku do 4. kondygnacji i część wieńczącą z charakterystycznym akcentem narożnym z masztem flagowym spiętym w jedną formę z dwoma kominami ze stali nierdzewnej. Balkony z frontu mają pełną balustradę, co pozwala oddzielić widokowo i akustycznie użytkowników mieszkań od klientów usług zlokalizowanych w parterze”.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych