PARTNER PORTALU

Za Bramką. Zobacz kameralny apartamentowiec w centrum Poznania

PVI uzyskała pozwolenie na budowę kameralnego apartamentowca na Starym Mieście w Poznaniu. Inwestycja powstanie na narożnikowej działce przy ulicy Za Bramką 8, u zbiegu z placem Bernardyńskim. W budynku powstanie 40 apartamentów oraz lokale.

Autor: housemarket.pl 11 kwietnia 2018 14:42

Budowa kameralnej inwestycji ma się rozpocząć latem tego roku. Budynek, który powstanie na niezagospodarowanej działce na poznańskim Starym Mieście, uzupełni brakującą zabudowę w otoczeniu zabytkowych kamienic. Parcela przy ul. Za Bramką 8 to ostatnia niezabudowana działka pomiędzy placem Bernardyńskim, a reprezentacyjnym Parkiem Chopina, zaledwie kilka minut spaceru od Rynku w Poznaniu.

- Za Bramką to pierwsza startująca inwestycja spółki z grupy PVI w Poznaniu. Projekt przygotowany przez pracownię architektoniczną Litoborski+Marciniak harmonijnie łączy historyczne tradycje otoczenia z nowoczesnością. W budynku, którego elewacja i dach zostanie wykonana z tego samego wysokiej jakości materiału, powstaną ekskluzywne, bardzo oryginalne przestrzenie mieszkalne kategorii premium dla najbardziej wymagających klientów. Elegancką, ponadczasową architekturę podkreślą wysokie okna i wykusze, a także antresole w klimatyzowanych apartamentach na górnych piętrach. Przyszli mieszkańcy będą korzystali z komfortowych warunków w uporządkowanym, spójnym otoczeniu staromiejskich kamienic i zielonych terenów w pobliskich parkach - wyjaśnia prezes spółki Unipark, Aneta Małaszuk-Kołodziejczak.

Pod budynkiem powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny z nowoczesną windą samochodową i miejscem dla 33 aut. Inwestycja zostanie wybudowana obok przystanku przy placu Bernardyńskim, obsługiwanego przez 5 linii tramwajowych i autobusowych, naprzeciwko Zielonego Bazaru.

Budynek będzie harmonijnie wkomponowany w otoczenie, dzięki dostosowaniu gabarytów i wysokości do sąsiadującej zabudowy. Zagospodarowanie narożnej przestrzeni u zbiegu ul. Za Bramką i placu Bernardyńskiego zniweluje panujący dysonans kompozycyjny i estetyczny oraz wprowadzi harmonię w przestrzeni poprzez domknięcie kwartału. Południowa elewacja apartamentowca będzie jednocześnie rozpoczynała kompleksową pierzeję handlowo-usługową, biegnącą wzdłuż północnej części placu Bernardyńskiego i dalej wzdłuż ulicy Garbary.

W parterze budynku powstaną lokale użytkowe o łącznej powierzchni ok. 250 mkw. Apartamentowiec, który Unipark wzniesie przy ul. Za Bramką 8, w sumie zaoferuje ponad 2000 mkw. powierzchni mieszkalnej i usługowej. Start budowy zaplanowano na przełom maja i czerwca. Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy.

Ceny apartamentów zaczynają się od około 10.500 zł za metr kwadratowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych