PARTNER PORTALU

Zabytkowy Ostrówek 12 zyska nowoczesny kształt

Trwają prace budowlane w inwestycji Ostrówek 12. Zabytkowa kamienica zyska nowoczesną nadbudowę.

Autor: HouseMarket.pl 24 września 2015 10:32

Nowy obiekt znajduje się na Śródce przy ulicy Ostrówek 12 w Poznaniu. Prace projektowe realizowane zostały przez Pracownię Projektową Sterzyński Sucharski z Poznania.

Budynek z połowy XIX wieku zostanie odremontowany, elewacja odnowiona, a wnętrza przebudowane pod usługi w parterze oraz mieszkania na wyższych kondygnacjach. Kamienicę będą obsługiwać schody oraz winda zlokalizowane w nowej części.

Zamierzeniem projektantów jest nadbudowanie zabytkowej kamienicy, wysokością będzie ona nawiązywać do bryły powstającej oficyny w tylnej części działki. Na dachu zabytkowego obiektu powstanie taras widokowy dostępny dla dwóch mieszkań zlokalizowanych na ostatnim piętrze.

W części tylnej powstanie zabudowa mieszkaniowa. Nowy budynek będzie czterokondygnacyjny. Na poziomie parteru możliwe jest posiadanie własnego odgrodzonego tarasu. Górna kondygnacja wizualnie połączona jest z nadbudową zabytkowej kamienicy. Na dachu od strony podwórza zlokalizowano taras. Możliwe jest połączenie mieszkań na ostatniej kondygnacji i stworzenie przestrzennego, luksusowego apartamentu.

Całość obiektu jest posadowiona na płycie parkingu podziemnego, na którym będą znajdować się miejsca przeznaczone tylko dla mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych