PARTNER PORTALU

Zabytkowy Ostrówek 12 zyska nowoczesny kształt

Trwają prace budowlane w inwestycji Ostrówek 12. Zabytkowa kamienica zyska nowoczesną nadbudowę.

Autor: HouseMarket.pl 24 września 2015 10:32

Nowy obiekt znajduje się na Śródce przy ulicy Ostrówek 12 w Poznaniu. Prace projektowe realizowane zostały przez Pracownię Projektową Sterzyński Sucharski z Poznania.

Budynek z połowy XIX wieku zostanie odremontowany, elewacja odnowiona, a wnętrza przebudowane pod usługi w parterze oraz mieszkania na wyższych kondygnacjach. Kamienicę będą obsługiwać schody oraz winda zlokalizowane w nowej części.

Zamierzeniem projektantów jest nadbudowanie zabytkowej kamienicy, wysokością będzie ona nawiązywać do bryły powstającej oficyny w tylnej części działki. Na dachu zabytkowego obiektu powstanie taras widokowy dostępny dla dwóch mieszkań zlokalizowanych na ostatnim piętrze.

W części tylnej powstanie zabudowa mieszkaniowa. Nowy budynek będzie czterokondygnacyjny. Na poziomie parteru możliwe jest posiadanie własnego odgrodzonego tarasu. Górna kondygnacja wizualnie połączona jest z nadbudową zabytkowej kamienicy. Na dachu od strony podwórza zlokalizowano taras. Możliwe jest połączenie mieszkań na ostatniej kondygnacji i stworzenie przestrzennego, luksusowego apartamentu.

Całość obiektu jest posadowiona na płycie parkingu podziemnego, na którym będą znajdować się miejsca przeznaczone tylko dla mieszkańców.

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych