PARTNER PORTALU

Zamek przemieniony w czterogwiazdkowy hotel

Historyczne przedzamcze Biskupów Warmińskich zyskało nową funkcjonalność. Adaptacja trzech zabytkowych obiektów na hotel kosztowała blisko 59 mln zł.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 05 czerwca 2015 16:24

Czterogwiazdkowy Hotel Krasicki stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich - najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur. To Dżus GK Architekci przemienili przedzamcze w nowoczesny kompleks hotelowo-konferencyjny.

Hotel Krasicki usytuowany jest w sercu Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego perłą Warmii. Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu, stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie… Do dyspozycji gości jest 122 pokoi dających ogółem 250 miejsc noclegowych. Dostawcą mebli do czterogwiazdkowego hotelu była głównie firma Emporium Elbląg i MIL System – Stawiguda.

Nietypowo i kunsztownie

Biblioteka Cafe oraz obserwatorium astronomiczne to unikatowe propozycje w hotelu. Biblioteka to ostatni poziom Baszty Prochowej, budowli niegdyś obronnej, dzisiaj stanowi intelektualną przystań. Klubowy wystrój biblioteki sprawia, że przebywanie w niej wpływa kojąco, a górująca nad czytelnikami imponująca więźba dachowa pozwala podziwiać kunszt dawnych budowniczych.

Mieszczące się w zegarowej wieży, a dostępne dla gości obserwatorium astronomiczne, stanowi hołd dla twórcy teorii heliocentrycznej, rezydującego niegdyś na Zamku, wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika. Taras widokowy na wieży pozwala w pełni rozkoszować się piękna scenerią Lidzbarka Warmińskiego i okolic.

Mury, które pamiętają jeszcze wiek XV sprawiają, że każdy może przenieść się w czasie i oderwać od codziennych problemów. Strefa SPA & Wellness znajduje się w przyziemiu. Miłośnicy kąpieli, wybiorą dla siebie basen, jacuzzi, salę fitness zaś amatorzy wysokich temperatur odwiedzą kompleks saun.

Mozaika na dnie basenu nawiązująca do kultury Cesarstwa Wschodniego, interesująco komponuje się z barokowymi reprodukcjami dzieł Petera Paula Rubensa – najwybitniejszego przedstawiciela malarstwa barokowego. W strefie SPA połączenie kilkusetletnich wnętrz z nowoczesnym designem stanowi niezwykłą kombinację.

Drewniany most  hotelu, wpisuje się w niezwykłą przestrzeń nad zamkową fosą. Hotelowa przystań oferuje rejsy gondolami, wzdłuż malowniczo położonej, pięknej rzeki Łyny. Dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z pracą, Hotel Krasicki przygotował ofertę usług konferencyjnych (siedem sal klimatyzowanych wraz z wyposażaniem oraz obsługą techniczną).

Za projekt odpowiada Dżus GK Architekci G. Dżus K. Orzechowska-Dżus Olsztyn. Generalny wykonawcą było Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB” Iława.

Adaptacja trzech zabytkowych obiektów na wielofunkcyjny hotel kosztowała blisko 59 mln zł, z czego dofinansowanie unijne, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, wyniosło ok. 15 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych