PARTNER PORTALU

Zapomniane symbole Warszawy. Zobacz nowy neon na osiedlu Budimeksu Nieruchomości

Po okresie zapomnienia neony przeżywają obecnie renesans swojej popularności. Ten kiedyś nieodzowny element miejskiego krajobrazu znów staje się jego integralną częścią. Dzieje się tak głównie dzięki pasjonatom, którzy odrestaurowują stare neony. Co ciekawe, również firmy zaczynają zauważać potencjał estetyczny tego nośnika. Jedną z nich jest Budimex Nieruchomości, który zamierza rozświetlić neonem swoją najnowszą inwestycję – Żoliborz Krasińskiego.

Autor: HouseMarket.pl 25 lipca 2017 12:04

Uważamy, że neon, niegdyś integralna część otaczającej nas miejskiej zabudowy, zasługuje na powrót. Wiemy, że nie jesteśmy w tej opinii odosobnieni. Wiele osób chce znów widzieć neony w wielkomiejskim krajobrazie, o czym świadczą liczne akcje przywracania starych neonów Odnosimy się z szacunkiem do tego typu sentymentu, dlatego postanowiliśmy stworzyć neon dla osiedla Żoliborz Krasińskiego. Obecnie po zmroku świeci od strony ul. Krasińskiego, ale w niedalekiej przyszłości być może ozdobi całą naszą żoliborską inwestycję – mówi Mariusz Rysicz, kierownik działu marketingu w Budimex Nieruchomości.

Neon to popularna nazwa dla lamp wyładowczych. Opracowane zostały one w roku 1910 roku przez Georges’a Clauda. Swoje zastosowanie znalazły w reklamie zewnętrznej. Szczyt popularności w Polsce neon zdobył na przełomie lat 60 i 80-tych. Świadectwem takiego stanu rzeczy mogą być np. polskie firmy z tamtego okresu. Warszawskie ulice zarejestrowane okiem kamery, rozświetlone są neonami zamieszczonymi co kilka kroków nad różnego rodzaju sklepami i punktami usługowymi.

Kryzys gospodarczy w latach 80-tych zapoczątkował stopniową utratę popularności neonu, która skutkowała późniejszym odwrotem od tej techniki. Czas wolności gospodarczej przyniósł nowe techniki reklamy zewnętrznej - lampy wyładowcze długo nie miały okazji by powrócić do łask. Ostatnie lata to jednak renesans tego nośnika co zaowocowało powstaniem nie tylko licznych muzeów neonów, ale również jego powrotem tego nośnika na ulice miast.

Potencjał estetyczny neonu dostrzegli m.in. deweloperzy. Budimex Nieruchomości zamierza zawiesić stylowy neon na swojej najnowszej inwestycji na warszawskim Żoliborzu. Za wykonanie nośnika odpowiadają specjaliści od wielu lat zajmujący się przygotowaniem neonów. Obecnie można go podziwiać patrząc na biuro sprzedaży żoliborskiej inwestycji dewelopera od strony ul. Krasińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych