PARTNER PORTALU

Zielona Góra z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi

Zielonogórzanie mają w czym wybierać. W 2015 i 2016 r. na lokalnym rynku nieruchomości tylko przy ulicach Staszica, Moniuszki i Obywatelskiej powstanie łącznie blisko 500 mieszkań, a cena za mkw. nie przekroczy 4 tys. zł.

Autor: housemarket.pl 21 kwietnia 2015 10:15

Popyt na mieszkania w Zielonej Górze jest spory. Najczęściej wybierane są lokale o średniej powierzchni, czyli dwu- i trzypokojowe o metrażach od 45 do 65 mkw. Co istotne, spora część transakcji przeprowadzana jest gotówkowo. Okazuje się, że odróżnia to Zieloną Górę od innych miast, na przykład Poznania.

- Faktycznie, wielu klientów decyduje się na zakup gotówką lub ze sporym wkładem własnym. Trudno powiedzieć, z czego wynika ta tendencja. Budujemy także w Poznaniu, w którym z kolei jest odwrotna sytuacja i więcej mieszkań jest kredytowanych – mówi Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

W Zielonej Górze w 2015 r. zostanie oddany m.in. kolejny budynek przy ulicy Obywatelskiej. Zakończenie budowy planowane jest z końcem września bieżącego roku. Jest to kontynuacja kompleksu mieszkaniowego położonego w północnej części miasta. Łącznie, na osiedlu Dominopark, po ukończeniu budynku, dostępnych będzie 69 lokali o metrażach od 46 do 114 mkw. Ceny wahać się będą pomiędzy 3,7 a 3,95 tys. zł. Równocześnie rozpoczęła się budowa dwóch kolejnych budynków przy ul. Obywatelskiej. Ich zakończenie przewidziano na koniec czerwca 2016 r.

Sporo mieszkań powstaje również przy ul. Staszica. Obecnie w trakcie budowy jest II etap osiedla Polan Apartamenty.

– To jeden z naszych większych projektów. Jest kontynuacją osiedla, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. W ofercie będziemy mieć blisko 250 mieszkań – zapowiada Woźnica-Letka.

Projekt Polan Apartamenty zostanie ukończony pod koniec września 2016 r. Lokale będą miały zróżnicowane metraże od 33 do 110 mkw. Jak zapowiada deweloper, cena za mkw. będzie mieściła się w przedziale od 3,75 do 3,95 tys. zł. Inwestycja zostanie wzbogacona także o podziemną halę garażową z miejscami postojowymi i garażami.

Nieco szybciej, bo z końcem marca 2016 r. zakończy się rozbudowa osiedla Viniarnia Home przy ul. Moniuszki. Powstanie 186 mieszkań w czteroklatkowym budynku z podziemną halą garażową. Powierzchnie lokali będą wahały się pomiędzy 44 a 119 mkw. Cena nie przekroczy 3,95 tys. zł za mkw.

Wszystkie powstające obecnie mieszkania kwalifikują się w ramy programu Mieszkanie dla Młodych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych