PARTNER PORTALU

Zielona Laguna ozdobą Gdyni

Zielona Laguna to kameralne osiedle 13 budynków budowanych przez Invest Sarko Developer czterorodzinnych znajdujących się na Wielkim Kacku - prężnie rozwijającej się dzielnicy Gdyni - w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2016 09:23

Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Gdyni i całą aglomeracją. Jego koncepcja zakłada wkomponowanie zabudowy w otoczenie z zachowaniem istniejącej zieleni na terenie osiedla, a także stworzenie indywidualnej przestrzeni dla każdej rodziny. Do przestronnych, wielkometrażowych apartamentów - oprócz tarasów - przynależą ogrody.

Budynki położone są na osobnych działkach o powierzchniach od 900 mkw. do 1100 mkw. Znajdujące się na nich apartamenty są dwupoziomowe z poddaszem użytkowym. Każdy ma swój własny ogród z tarasem oraz garaż, do którego prowadzi indywidualny wjazd.

Pierwszy poziom apartamentu to część dzienna wraz z salonem, kominkiem, ogrodem i tarasem. Drugi poziom stanowi przestrzeń dla całej rodziny z sypialniami i łazienką. Poddasze zaś można zaadaptować m.in. na atelier fotograficzne, salon sypialniany, czy pokój zabaw dla dzieci.

Mieszkańcy osiedla realizują ideę work-life balance, zachowując równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Po pracy można tu uprawiać sport w otoczeniu przyrody, bawić się z dziećmi w ogrodzie, czy też spacerować z czworonożnym pupilem. Wybór apartamentu rodzinnego, jako miejsca zamieszkania zamiast domu jednorodzinnego, wiąże się z wygodą oraz relatywnie niskimi kosztami utrzymania.

Projekt architektoniczny osiedla, bazujący na budynkach czterorodzinnych, wiąże się z racjonalizacją budżetu domowego. Koszt utrzymania apartamentu rodzinnego o podobnej powierzchni, co dom jednorodzinny, jest niższy niż koszt wolnostojącego domu jednorodzinnego pod względem zużycia energii, a także nie tworzy dodatkowych opłat administracyjnych, jak w przypadku standardowego mieszkania. Jest to zatem doskonały kompromis między zwykłym mieszkaniem a domem, jeśli chodzi o bieżące koszty utrzymania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych