PARTNER PORTALU

Zielone światło dla drapacza chmur na Pradze

Mill-Yon Gdańsk rozpoczął prace nad projektem apartamentowca Aura Sky. W 26-piętrowym budynku powstanie 361 mieszkań, cztery lokale usługowe i dwa biura. Głównym wykonawcą wieżowca została firma Unibep.

Autor: HouseMarket.pl 02 listopada 2015 19:35

Aura Sky to nowy projekt Mill-Yon Gdańsk, firmy deweloperskiej będącej częścią międzynarodowego holdingu ILDC. Inwestycja będzie zlokalizowana u zbiegu ul. Ostrobramskiej i Rodziewiczówny, na przeciw CH Atrium Promenada.

Deweloper podpisał właśnie umowę na główne wykonawstwo z firmą Unibep, która zajmie się budową pierwszego etapu przedsięwzięcia - 26-piętrowej dominanty wznoszącej się na wysokość 85 m. Wartość umowy wynosi 84,5 mln zł.

W budynku powstanie 361 mieszkań, cztery lokale usługowe i dwa biura oraz ponad 400 miejsc parkingowych na trzech kondygnacjach garażu nad- i podziemnego.

Projekt autorstwa pracowni Kipp Projekt zakłada budowę kwartału budynków o zróżnicowanej wysokości (od 4 do 8 kondygnacji naziemnych), z wewnętrznym ogrodem i dominantą. W kompleksie znajdzie się łącznie ok. 575 mieszkań i apartamentów o powierzchni od 30 do 130 mkw.

Prace rozpoczną się jeszcze w 2015 r. i potrwają do czwartego kwartału 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych