PARTNER PORTALU

Zielone światło dla szkockiej inwestycji Murapolu

Murapol, po nieco ponad półtoramiesięcznym okresie procedowania wniosku o pozwolenie na budowę inwestycji przy Ferry Road, otrzymał pozytywną decyzję urzędu.

Autor: HouseMarket.pl 26 czerwca 2017 12:41

Rozpoczęcie prac budowlanych w ramach projektu jest uwarunkowane, zgodnie z tamtejszym prawem, dostarczeniem do właściwego urzędu szczegółowych informacji dotyczących przygotowywanej inwestycji, w tym m.in. jej nazwy marketingowej i specyfikacji materiałów jakie zostaną wykorzystane do elewacji budynku oraz ich zatwierdzeniem przez ten organ.

W pierwszych dniach stycznia br. Grupa Murapol nabyła dwie działki w Edynburgu, przy jednej z najpopularniejszych ulic stolicy Szkocji - Ferry Road. Początkiem maja Grupa złożyła do tamtejszego urzędu wniosek o pozwolenie na budowę inwestycji składającej się z 25 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2 tys. mkw.

- Patrząc przez pryzmat kilkunastu lat doświadczeń ze współpracy z polską administracją trudno nam uwierzyć, że szkockim urzędnikom wystarczyło nieco ponad półtora miesiąca aby wnikliwie przeanalizować szczegółową dokumentację dotyczącą naszego projektu mieszkaniowego i ocenić, że jest ona zgodna z obowiązującymi w ich kraju przepisami budowlanymi. Pokazuje to, jak sprawnie i dobrze zorganizowana ścieżka procedowania może tworzyć przyjazne warunki do prowadzenia biznesu, co niewątpliwie przyciąga kapitał. Życzylibyśmy sobie aby choć kilka dobrych praktyk z tego obszaru zostało przeniesionych na polski grunt prawny. Na pewno skorzystałby na tym nie tylko biznes, ale i cała gospodarka - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol. – Oczywiście dużą rolę w sprawnym regulowaniu procedur administracyjnych związanych z inwestycją przy Ferry Road odegrali nasi partnerzy z Edynburga, których bogate doświadczenie na tamtejszym rynku nieruchomościowym dało się wyczuć już podczas naszego pierwszego spotkania – dodaje.

Inwestycja przy Ferry Road jest pierwszym, ale nie jedynym projektem nieruchomościowym Grupy Murapol w Edynburgu. - W stolicy Szkocji przygotowujemy również realizację nieco większej inwestycji, bo składającej się z 35 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2,1 tys. mkw., która powstanie przy London Road. Liczymy, że całą ścieżkę administracyjną przejdziemy także w bieżącym roku. Ponadto finalizujemy regulowanie procedur urzędowych związanych z planowaną inwestycją w Berlinie, gdzie w dziewięciu budynkach zaoferujemy 120 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 5,4 tys. mkw. - mówi prezes Sapota. - Zakładamy, że prace budowlane oraz komercjalizację inwestycji rozpoczniemy w ciągu najbliższych miesięcy. Z kolei w niemieckim Zossen rozpoczęliśmy przygotowywanie naszej czwartej inwestycji zagranicznej. Planujemy wybudować tam piętnaście budynków z 230 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej ok. 13 tys. mkw. Stale analizujemy także rynki mieszkaniowe innych krajów, zarówno europejskich, jak również za Oceanem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych