PARTNER PORTALU

Zielony Sołacz Tarasy. Rusza budowa

Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, rozpoczęła budowę drugiego etapu inwestycji na poznańskim Sołaczu. U zbiegu ulic Urbanowskiej i Drzymały powstaje kompleks Zielony Sołacz Tarasy - trzy kameralne budynki w bliskim sąsiedztwie Parku Wodziczki. Projekt zostanie zrealizowany w II kwartale 2019 roku.

Autor: housemarket.pl 01 lutego 2018 15:15

Inwestycja Zielony Sołacz Tarasy położona jest przy spokojnej ulicy Michała Drzymały 17, w odległości zaledwie 200 metrów od niedawno oddanych do użytku Apartamentów Zielony Sołacz. To, co stanowi o wyjątkowości nowego etapu, to kaskadowe tarasy na najwyższych kondygnacjach budynków, z ekspozycją na południe i widokiem na pobliski Park Wodziczki. Autorem projektu Zielony Sołacz Tarasy jest Studio Lisiak z Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep.

- Zarówno pierwszy jak i drugi etap inwestycji na Sołaczu został bardzo dobrze przyjęty przez naszych klientów. Od momentu premiery na rynku zainteresowanie ofertą nie słabnie. W Apartamentach Zielony Sołacz wszystkie mieszkania zostały już sprzedane, zaś w etapie, którego budowę obecnie rozpoczynamy, sprzedaliśmy już 20 proc. lokali, a kolejne 30 proc. objęte jest umowami rezerwacyjnymi - mówi Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. Sprzedaży w Monday Development.

W trzech kameralnych budynkach inwestycji powstaną łącznie 74 mieszkania o powierzchni od 25 do 114 mkw. W obiekcie zaprojektowano duże przeszklenia, z oknami sięgającymi do samej podłogi. Kluczowe w całej koncepcji inwestycji było wykorzystanie atutów lokalizacji w postaci rozległej, pobliskiej miejskiej zieleni i dostarczenie mieszkańcom dodatkowej przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na ostatnich kondygnacjach budynków zaprojektowano kaskadowo ułożone tarasy, które w naturalny sposób schodzą w kierunku parku. Do mieszkań na niższych piętrach przynależeć będą przestronne balkony lub ogródki.

W inwestycji Zielony Sołacz Tarasy zaplanowano różne udogodnienia, w tym m.in. podziemną halę garażową, w której znajdą się również schowki na rowery. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy. Na terenie kompleksu powstanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki na rowery oraz plac zabaw. Inwestycja zostanie ogrodzona, a jej teren będzie monitorowany.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych