PARTNER PORTALU

Złota 44 bez głównego wykonawcy

BBI i Amstar wypowiedziały umowę o generalne wykonawstwo Złotej 44. Inwestorzy będą bezpośrednio zlecać pakiet prac wykonawcom.

Autor: HouseMarket.pl 22 września 2015 07:58

Inwestorzy budynku  Złota 44 podjęli decyzję o zwiększeniu swojej roli w projekcie poprzez prowadzenie inwestycji w ramach systemu contract management, czyli bezpośredniego zlecania pakietów prac wykonawcom. Firmy BBI Development i Amstar informują ponadto, że spółka Inso Sistemi Per Le Infrastructure Sociali S.P.A. nie pełni już roli generalnego wykonawcy projektu. Prace na budowie kontynuowane są nieprzerwanie.

W grudniu 2014 r. obie firmy informowały, że na ich zlecenie Inso dokończy budowę 192-metrowego wieżowca. Włoska spółka była generalnym wykonawcą inwestycji do grudnia 2013 r.

Większość głównych działań budowlanych w ramach Złotej 44 została zakończona i zaczyna się realizacja prac wykończeniowych. Za ich wykonanie odpowiadają firmy, m. in. Mercury Ingineering Polska (prace instalacyjne), Elektro A-Z (instalacje elektroenergetyczne), Neo-Świat (aranżacja wnętrz).

Inwestorzy gwarantują ukończenie realizacji projektu pod koniec 2016 r. Fundusze Amstara zapewniły 100 proc. finansowania inwestycji ze środków własnych.

Złota 44 to jeden z flagowych projektów BBI. Klienci będą mieli do dyspozycji kameralne studia o powierzchni od 62 do 70 metrów kwadratowych, średniej wielkości apartamenty o powierzchni od 90 do 120 metrów, większe apartamenty o powierzchni od 140 do 240 metrów oraz „szyte na miarę” od 250 metrów kwadratowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych