PARTNER PORTALU

Znamy lokalizację inwestycji magazynowych Marvipolu i Panattoni

Magazyny Marvipolu i firmy Panattoni powstaną w Jawczycach koło Ożarowa Mazowieckiego. Deweloper kupił trzy działki za łączną kwotę ponad 24,8 mln zł.

Autor: PAP 23 lipca 2015 22:42

Industrial Center 37, spółka zależna Marvipolu kupiła w miejscowości Jawczyce, gmina Ożarów Mazowiecki, trzy nieruchomości o powierzchni 5,8 ha, 3,04 ha i 0,69 ha.

Łączny koszt zakupu działek przekroczył 24,8 mln zł.

Giełdowa grupa dewelopersko-motoryzacyjna oraz deweloper powierzchni magazynowych zawiążą spółkę dla realizacji inwestycji magazynowych w rejonie Warszawy. Wartość planowanych projektów to blisko 100 mln zł.

Na pytanie czy poza wspomnianymi inwestycjami z Panattoni Marvipol zamierza realizować jakieś inne projekty magazynowe lub komercyjne, Łukasz Sekuła, dyrektor finansowy dewelopera odpowiedział: "Na chwilę obecną skupiamy się na wykorzystaniu najsilniejszych stron i kompetencji Marvipolu i Panattoni w tych konkretnych projektach".

 "Chcemy realizować inwestycje o możliwie najwyższym zwrocie na kapitale, szybkim zamknięciu projektu i atrakcyjnym stosunku zysku do ryzyka. Na chwilę obecną te warunki spełniają nasz podstawowy biznes - mieszkaniowy, jak również projekty realizowane wspólnie z Panattoni. Nie mówimy nie innym projektom komercyjnym, ale obecnie nie mamy w planach kolejnych projektów tego typu" - dodał.

 Marvipol i Panattoni uzgodniły, że Marvipol będzie posiadał większościowy pakiet udziałów w spółce celowej i będzie odpowiedzialny m.in. za pozyskanie finansowania oraz przygotowanie inwestycji. Z kolei Panattoni Europe będzie posiadał pozostałe udziały i ma odpowiadać głównie za komercjalizację obiektów. Poinformowano również, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Przeczytaj więcej o wspólnej inwestycji Marvipolu i Panattoni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych