PARTNER PORTALU

Zniszczone budynki pod lupą nadzoru budowlanego

Zakończył się remont elewacji kamienicy przy ul. Mostowej 3 w Bydgoszczy. Nakaz przeprowadzenia prac wydał nadzór budowlany.

Autor: HouseMarket.pl 25 listopada 2015 16:54

Trzykondygnacyjna kamienica przy ul. Mostowej 3 powstała w XIX w. Początkowo był to budynek piętrowy. Remont objął elewację frontową, dzięki czemu wykroje okienne wzbogacone o sztukatorsko-architektoniczne obramienia,  jak i szczyty na skrajach z bogatą oprawą otworów i płaskorzeźbioną dekoracją ścian odzyskały swój dawny blask.

Wobec tego budynku wydany został nakaz przeprowadzenia prac remontowych.  Jednocześnie właściciel korzystał z miejskiej dotacji na remonty obiektów zabytkowych. Na wykonywane prace przeznaczono wsparcie w wysokości 33  tys. zł. Remont elewacji przy Mostowej 3 sprawił, że cała ulica prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Wcześniej przebudowano nawierzchnię, a po przeciwnej stronie zbudowano elegancki budynek na rogu Mostowej i Starego Rynku. Zrewitalizowano także most Staromiejski im. J. Sulimy Kamińskiego. Prywatny inwestor zamierza także zabudować narożnik ul. Grodzkiej i Podwala.

W przypadku najbardziej zniszczonych budynków powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego wydaje  decyzje nakazowe z artykułu 66, ust. 1, pkt. 4 prawa budowlanego nakazujące usunięcie nieprawidłowości, m.in. pomalowanie elewacji.

Do tej pory wydano 59 decyzji z czego 50  jest ostatecznych. Zwiększona została też pula środków przeznaczona na remonty konserwatorskie do 1,46 mln zł. Obecnie trwa weryfikacja wniosków właścicieli zabytkowych nieruchomości,   którzy chcą skorzystać z miejskiego dofinansowania w 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych