PARTNER PORTALU

Zobacz pierwsze wizualizacje Art Modern

Na placu budowy Art Modern stanęły pierwsze żurawie. Osiedle mieszkaniowe wyrośnie wokół zabytkowego budynku elektrowni w Łodzi.

Autor: HouseMarket.pl 29 lipca 2015 13:31

Inwestycja Art Modern zajmie około 2,3 ha powierzchni. Wizytówką osiedla będzie wybudowana w modernistycznej estetyce elektrownia, która w drugim etapie inwestycji przystosowana będzie na potrzeby 12 loftów. Modernizm stał się także inspiracją dla nowo budowanych mieszkań. Kamienice z okresu międzywojnia pozostają synonimem prestiżu, wysokiego standardu wykonania i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Właśnie te idee przyświecały projektantom Art Modern. Ogromnym atutem osiedla jest własny park stworzony w oparciu o istniejący starodrzew kasztanowców, których wiek sięga 70 lat. Tereny zielone z „Aleją Kasztanowców” na czele, uzupełnione o plac zabaw i elementy małej architektury, zapewnią komfort niespotykany nigdzie indziej.

Twórcą oryginalnego projektu Art Modern jest OPG Property Professionals, deweloper i zarządca nieruchomości o ugruntowanej pozycji na rynku. OPG jest częścią międzynarodowej organizacji inwestycyjnej i deweloperskiej Gleeson Property z siedzibą w Dublinie.

W pierwszym etapie projektu powstaną trzy budynki mieszkalne. Dwa z nich będą posiadały wspólny garaż podziemny.Obiekt o kubaturze 24,3 tys. m sześc. pomieści 98 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 4,9 tys. m kw. Zakres prac obejmuje również zagospodarowanie terenu - powstaną dojazdy, parkingi, zieleń oraz elementy małej architektury.

 

Zobacz więcej na wizualizacjach powyżej!

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych