PARTNER PORTALU

Afera w Gliwicach. Przez oszustów kredytowych stracili domy

Gliwicka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie firm pożyczkowych, które przejmowały domy klientów poprzez kalkulowanie odsetek i weksli tak, aby ich spłata była niemożliwa.

Autor: wyborcza.pl/gliwice 15 grudnia 2015 16:40

Gliwicka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie działalności firm Centrum Finansowe, Conect, MWM Consulting, Spectrum czy BSNS Advisor. Wszystkie miały siedzibę w Rybniku i były powiązane z zarejestrowaną na Cyprze spółką Bryther Limited.

Zdaniem prokuratury oskarżeni ogłaszali w prasie, że załatwią kredyty osobom zadłużonym. Biznesmeni powoływali się na swoje znajomości w sektorze bankowym i stawiali tylko jeden warunek: klient musiał być właścicielem mieszkania lub domu.

Akt oskarżenia w tej sprawie liczy aż 1771 stron. Zdaniem prokuratury oskarżeni żerowali na tym, że klienci byli zdesperowani, bo znajdowali się w trudnej sytuacji życiowej. Mechanizm był ustawiony tak, żeby przejąć ich domy, bo odsetki czy weksle były tak skalkulowane, że ich spłata była niemożliwa. Rekordziści stracili nieruchomość wartą 3 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych