PARTNER PORTALU

Banki: zamiast pozwolenia na budowę, braku sprzeciwu wobec jej rozpoczęcia

Budowa domu jednorodzinnego, w świetle ostatnich zmian, nie będzie już wymagała uzyskania stosownego pozwolenia. Niekoniecznie będzie dotyczyć to tych inwestorów, którzy budowę finansują za pieniądze banku.

Autor: Bankier 09 lipca 2015 12:28

Pozwolenie na budowę było dotąd jednym z głównych załączników do wniosku o kredyt hipoteczny na budowę domu. Okazuje się, że budujący dom na kredyt nie unikną dodatkowych wizyt w urzędach w celu uzyskania wymaganych zaświadczeń i potwierdzeń braku sprzeciwu na budowę - podaje Bankier.

Banki dostosowują listę dokumentów składanych wraz z wnioskiem o kredyt hipoteczny do zmian prawa budowlanego. Nie wymagają już pozwolenia na budowę, muszą mieć jednak potwierdzony we właściwym urzędzie dokument lub jego kopię o zgłoszeniu takiej budowy. Jednak to nie wszystko. Aby kredyt lub jego transza mogły zostać wypłacone potrzebne będzie również potwierdzenie braku sprzeciwu właściwego organu wobec rozpoczęcia budowy.

Uzyskanie przez kredytobiorcę potwierdzenia braku sprzeciwu wobec rozpoczęcia budowy będzie wiązało się z udaniem się do właściwego starostwa powiatowego. Powinno być wydane od ręki, jednak w szczególnych przypadkach trzeba będzie poczekać do 7 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych