PARTNER PORTALU

Białystok: Będzie łatwiej o pozwolenie na budowę

Zespół roboczy ds. optymalizacji procedur w postępowaniach o udzielenia pozwolenia na budowę przygotował informację zawierającą 28 postulatów, które mają usprawnić procedury administracyjne.

Autor: HouseMarket.pl 27 listopada 2015 16:56

Dokument  jest rezultatem wspólnych prac przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Podlaskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa RP.

Wszystko ma służyć usprawnieniu obsługi inwestorów, przedsiębiorców, architektów i inżynierów budownictwa w Urzędzie Miejskim w Białymstoku, w zakresie interpretacji przepisów prawa budowlanego

Zespół roboczy ds. optymalizacji procedur w postępowaniach o udzielenie pozwolenia na budowę rozpoczął prace w listopadzie 2014 r. Podczas roku pracy odbyło się siedem spotkań z udziałem przedstawicieli miasta oraz przedstawicieli Podlaskiej Okręgowej Izby Architektów RP i Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Przewodniczącym zespołu jest od marca 2015 r. zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Zadaniem zespołu było wypracowanie wspólnego stanowiska, w sprawach, w których występują rozbieżności interpretacyjne przepisów prawa. Efektem prac zespołu jest informacja, zawierająca 28 postulatów i odpowiedzi na nie. Spotkania i toczące się na nich dyskusje doprowadziły do przyjęcia jednolitych rozstrzygnięć, których stosowanie przez Urząd Miejski w Białymstoku poprawi współpracę między projektantami a miastem.

– Cieszę się, że w większości spraw udało się nam wspólnie dojść do porozumienia – mówi zastępca prezydenta miasta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Zależy nam na jasnej interpretacji przepisów prawa, tak by usprawnić prowadzenie postępowania administracyjnego w postępowaniach o udzielenie pozwolenia na budowę.

Informacja została przedstawiona do wiadomości pracownikom urzędu miejskiego, którzy mają stosować się do zawartych w niej zapisów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych