PARTNER PORTALU

Dotacje na budownictwo socjalne i komunalne to ponad 90 mln zł

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył pod koniec czerwca nabór wniosków w rządowym programie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. W tzw. "wiosennej" edycji 88 wniosków uzyska bezzwrotne dotacje na łączną kwotę ponad 90 mln zł - poinformował w piątkowym komunikacie BGK.

Autor: PAP 07 lipca 2017 13:56

W porównaniu do poprzedniej wiosennej edycji, wartość zakwalifikowanych wniosków wzrosła o 3 proc.

Dzięki tym środkom powstaną 1622 lokale a łączna wartość wszystkich inwestycji zakwalifikowanych do udzielenia finansowego wsparcia to ponad 233 mln zł.

Od początku funkcjonowania programu powstało już 14 tys. mieszkań oraz ponad tysiąc miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych.

Rządowy program finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego już od 10 lat przyczynia się do wzrostu liczby tworzonych lokali socjalnych, mieszkań komunalnych, chronionych, jak również noclegowni i domów dla bezdomnych.

Dotychczas BGK przyznał jednostkom samorządu terytorialnego i organizacjom pożytku publicznego środki z bezzwrotnej dotacji w łącznej wysokości ponad 935 mln zł, co pozwoliło na realizację 1372 przedsięwzięć o łącznej wartości blisko 2,85 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych