PARTNER PORTALU

Elbląg: Podwyżka opłat za lokale komunalne

W Elblągu podwyżka podatku od nieruchomości będzie niewielka, bo zaledwie o jeden procent. Miasto szykuje jednak od maja zmiany w opłatach za lokale komunalne.

Autor: PAP 28 grudnia 2015 13:42

W latach 2014-2015 roku stawka czynszu została obniżona z 8,02 zł na 6 zł z utrzymanym wysokim systemem ulg dochodowych i technicznych do 40 proc., który był dostosowany do stawki 8,02 zł.

- To spowodowało, że wpływy do budżetu ZBK na remonty zasobu były niższe niż przed wprowadzeniem stawki 8,02 zł. W związku z tym urealniono ten system, uwzględniając jednak grupę lokatorów o niskich dochodach, dla których utrzymano system ulg maksymalnie do 30 proc. Działanie to pozwoli na pozyskanie większych środków, które zostaną przeznaczone na remonty mieszkaniowego zasobu gminy - poinformowała Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta miasta.

Podała, że nowe stawki czynszów za lokalne komunalne będą obowiązywały od 1 maja 2016 r. W zależności od rodzaju lokalu stawki te będą wynosiły: dla lokali mieszkalnych - 6,30 zł za metr (obecnie wynosi ona 6 zł); za lokale socjalne - 2,20 zł za metr kwadratowy., dla pomieszczeń tymczasowych - 1,10 zł za metr kwadratowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych