PARTNER PORTALU

Gronkiewicz-Waltz: budynki mieszkalne bez reklam wielkoformatowych

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że miasto uporządkuje sprawę reklam wskazując miejsca, w których szpecą krajobraz. W jej ocenie reklamy wielkoformatowe nie są akceptowalne na budynkach mieszkalnych.

Autor: PAP 15 maja 2015 13:48

Ustawa krajobrazowa upoważnia samorządy do tego, by uchwalić prawo miejscowe, które będzie regulowało sprawę reklam. Według Prezydent Warszawy w uchwale rada miasta ustali parametry dotyczące nielegalnych reklam, m.in. ich lokalizacji i formatu. Dodała, że reklam nie można zakazać, ale należy "metodą prób i błędów" wykluczyć je z miejsc najbardziej drażliwych.

Podkreśliła, że w ustalaniu standardów Warszawa weźmie przykład z Berlina czy Paryża. Gronkiewicz-Waltz mówiła, że miasto dokona teraz przeglądu, sprawdzi czy "coś psuje krajobraz, czy nie".

W pierwszej kolejności - jak zapowiedziała - zwróci uwagę na reklamy wielkoformatowe oraz na nośniki umieszczane na przedmieściach, przy drogach dojazdowych do stolicy, bo - jak mówiła - panuje tam "ogromny bałagan".

W jej ocenie reklamy wielkoformatowe mogłyby pozostać na domach towarowych, ale nie są akceptowalne na budynkach mieszkalnych. Jak przyznała, nie znajduje uzasadnienia dla zasłaniania okien wielkoformatowym banerem na hotelu Metropol.

Ustawa krajobrazowa wprowadza kary za nielegalne reklamy, które będą wynosić czterdziestokrotność opłat reklamowych ustalanych przez gminy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych