PARTNER PORTALU

Grzegorz Schreiber szefem komisji infrastruktury

Grzegorz Schreiber z PiS został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji infrastruktury. Za jego kandydaturą głosowało 34 posłów, nikt nie był przeciwny, a jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Autor: HouseMarket.pl 17 listopada 2015 16:44

Schreiber po raz czwarty został posłem. Był wiceprzewodniczącym komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a także członkiem Komisji Ustawodawczej, Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Pełnił funkcję wiceministra sportu i turystyki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wydział humanistyczny.

Na zastępców przewodniczącego jednogłośnie zostali wybrani: Paweł Olszewski i Stanisław Żmijan z PO, Artur Zasada i Bogdan Rzońca z PiS oraz Sylwester Chruszcz z Kukis'15. Komisja infrastruktury liczy 39 posłów: 20 z PiS; 12 - z PO; 4 - z Kukiz'15; dwóch z Nowoczesnej i jeden z PSL.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami w regulaminie Sejmu, komisja infrastruktury ma zajmować się kwestiami budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, sprawami transportu lądowego i powietrznego, poczty oraz geodezji i kartografii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych