PARTNER PORTALU

"Konstytucja dla przedsiębiorców" jeszcze w tej kadencji

Wzmocnienie praw przedsiębiorców i bardziej partnerskie relacje biznesu z administracją - zakłada projekt "konstytucji dla przedsiębiorców". Wicepremier Janusz Piechociński podkreśla, że tak on jak i premier Ewa Kopacz są zdeterminowani, by przyjąć ustawę do końca kadencji.

Autor: PAP 06 lipca 2015 08:33

"W stosownym momencie spotkam się panią marszałek Sejmu. Będę namawiał do tego, aby ustawa były prowadzona poprzez komisję nadzwyczajną, bo wydaje się, że to będzie właściwa forma. Nie sądzę, żeby wokół tej ustawy był większy polityczny, partyjny spór, mimo trwającej kampanii wyborczej" - powiedział wicepremier Janusz Piechociński.

"Myślę, że byłaby to pierwsza ustawa, którą z pełną aprobatą i zrozumieniem dla potrzeb przedsiębiorczości i polskiej gospodarki podpisze nowy prezydent" - wskazał.

Dokument przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki obecnie czeka na rozpatrzenie przez rząd. To sztandarowa inicjatywa tego resortu do końca kadencji. Zapowiedziała ją w swoim expose premier Ewa Kopacz. Mówiła wówczas, że fundamentem regulacji gospodarczych będzie przekonanie, iż 99 proc. prowadzących działalność gospodarczą wykonuje ją rzetelnie i uczciwie.

Nowe przepisy mają zastąpić wielokrotnie nowelizowaną ustawę o swobodzie działalności gospodarczej z 2004 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych