PARTNER PORTALU

Księgi wieczyste założone po 1946 r. dostępne w wersji elektronicznej

W formie elektronicznej jest obecnie utrwalonych około 20,4 mln ksiąg wieczystych; wszystkie założone po 1946 r. - poinformował w środę resort sprawiedliwości. W ciągu 11 lat - jak dodało MS - do systemu informatycznego przeniesiono 15,5 mln papierowych ksiąg.

Autor: PAP 10 czerwca 2015 15:25

W elektronicznej Centralnej Bazie Ksiąg Wieczystych znajdują się zarówno księgi założone po 1 stycznia 1947 r. i prowadzone wcześniej w formie papierowej, jak i te założone w ostatnich latach od razu w formie elektronicznej. Rozpoczęta w 2003 r. procedura przenoszenia ksiąg papierowych do systemu informatycznego została już zakończona.

Centralna Baza Danych Ksiąg Wieczystych tworzona była od ponad 10 lat w ramach projektu Nowa Księga Wieczysta. Większość kosztów tego projektu pokrywała Unia Europejska.

Przeglądarka ksiąg wieczystych funkcjonuje w sieci od czerwca 2010 r., można na nią również trafić z odnośnika na głównej stronie resortu. Dostęp do ksiąg jest powszechny, ale żeby sprawdzić w internecie konkretną księgę, trzeba znać jej numer.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych