PARTNER PORTALU

Łatwiej o dopłatę na dom energooszczędny

Będą ułatwienia w programie budowy domów energooszczędnych realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor: www.nettg.pl 10 grudnia 2015 11:45

Według nowych zasad beneficjenci programu mogą liczyć na łagodniejsze podejście do warunków technicznych, koniecznych by dostać dofinansowanie.

Zmiany mają na celu ułatwienie osiągnięcia standardów energetycznych budynków m.in. dzięki obniżeniu poziomu wskaźników i wprowadzeniu elastyczności ich doboru w procesie projektowania, co wpłynie na poprawę efektywności kosztowej projektów.

Fundusz wprowadził też ułatwienia proceduralne np. ubiegający się o dofinansowanie nie będzie już musiał przedstawiać w dokumentacji projektu budowlanego i świadectwa charakterystyki energetycznej.

Wprowadzono też możliwość pominięcia konieczności przeprowadzenia weryfikacji projektu budowlanego w procesie ubiegania się o dotację. Wyodrębniono także część wymogów związanych z programem i przekształcono je w zalecenia. Chętni na dofinansowanie na nowych warunkach powinni złożyć wnioski do 1 stycznia 2016 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych