PARTNER PORTALU

Leżajsk zwalnia z podatku od nieruchomości

Przedsiębiorcy, którzy będą realizować nowe inwestycje budowlane, w wyniku których powstaną nowe miejsca pracy, będą zwolnieni z podatku od nieruchomości w Leżajsku.

Autor: nowiny24.pl 30 listopada 2015 09:37

Władze Leżajska zdecydowały się zwolnić z podatku od nieruchomości grunty, budynki lub ich części, które zajęte będą na prowadzenie działalności gospodarczej, związanej z realizacją nowej inwestycji i utworzeniem nowych miejsc pracy w Leżajsku.

Zgodnie z podjętą w poniedziałek uchwałą, przedsiębiorca będzie zwolniony z podatku przez pół roku, jeśli utworzy co najmniej dwa nowe miejsca pracy. Z kolei ten, który zatrudni pięć osób, nie będzie odprowadzał podatku przez rok. Przedsiębiorca, który zwiększy zatrudnienie o 10 miejsc pracy, będzie zwolniony z podatku przez dwa lata, a przez trzy lata, ten, który zwiększy zatrudnienie o 20 miejsc pracy.

Na zwolnienie nie będą mogli jednak liczyć przedsiębiorcy, którzy w okresie trzech lat poprzedzających złożenie wniosku o zwolnienie, umorzone zostały zaległości lub którzy na dzień złożenia wniosku posiadają zaległości względem miasta. Poza tym prawo do zwolnienia z podatku nie będzie obejmować nieruchomości zajętych pod stacje paliw, a także działalność handlową i bankową – informuje portal nowiny24.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych