PARTNER PORTALU

Miasta nie chcą dawać lokali zastępczych

Związek Miast Polskich nie zgadza się na bezterminowe wydłużenie obowiązku dostarczania przez gminę lokali zastępczych i pokrywania kosztów przeprowadzki najemcom, którzy muszą się wyprowadzić z prywatnego budynku w związku z jego remontem lub rozbiórką.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2015 09:10

Zarząd Związku Miast Polskich negatywnie zaopiniował proponowane w projekcie ustawy o ochronie praw lokatorów bezterminowe wydłużenie obowiązku dostarczania przez gminę lokali zastępczych i pokrywania kosztów przeprowadzki najemcom budynków stanowiących własność osób fizycznych w związku z koniecznością remontu lub rozbiórki takich nieruchomości.

- Wydłużenie tego obowiązującego od kilkunastu lat przepisu godzi w samych mieszkańców. Doprowadza bowiem często do umyślnego zaniedbywania stanu nieruchomości. Właściciele celowo nie wywiązują się z obowiązku dbania o należyty stan techniczny nieruchomości, mając w perspektywie możliwość obarczenia gminy skutkami swoich zaniechań – twierdzi Zygmunt Frankiewicz, prezes związku i prezydent Gliwic.

Jednocześnie podkreśla, że przedłużenie obowiązywania tej regulacji spowoduje wymierne skutki finansowe dla samorządów bez ich oszacowania oraz wskazania źródeł finansowania tego zadania.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych