PARTNER PORTALU

Miasta nie chcą dawać lokali zastępczych

Związek Miast Polskich nie zgadza się na bezterminowe wydłużenie obowiązku dostarczania przez gminę lokali zastępczych i pokrywania kosztów przeprowadzki najemcom, którzy muszą się wyprowadzić z prywatnego budynku w związku z jego remontem lub rozbiórką.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2015 09:10

Zarząd Związku Miast Polskich negatywnie zaopiniował proponowane w projekcie ustawy o ochronie praw lokatorów bezterminowe wydłużenie obowiązku dostarczania przez gminę lokali zastępczych i pokrywania kosztów przeprowadzki najemcom budynków stanowiących własność osób fizycznych w związku z koniecznością remontu lub rozbiórki takich nieruchomości.

- Wydłużenie tego obowiązującego od kilkunastu lat przepisu godzi w samych mieszkańców. Doprowadza bowiem często do umyślnego zaniedbywania stanu nieruchomości. Właściciele celowo nie wywiązują się z obowiązku dbania o należyty stan techniczny nieruchomości, mając w perspektywie możliwość obarczenia gminy skutkami swoich zaniechań – twierdzi Zygmunt Frankiewicz, prezes związku i prezydent Gliwic.

Jednocześnie podkreśla, że przedłużenie obowiązywania tej regulacji spowoduje wymierne skutki finansowe dla samorządów bez ich oszacowania oraz wskazania źródeł finansowania tego zadania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych