PARTNER PORTALU

Mieszkanie plus ze specjalnym funduszem

Jeszcze w tym tygodniu poznamy główne założenia programu "Mieszkanie plus". Z wstępnych informacji wynika, że rząd utworzy specjalny fundusz, odpowiedzialny za jego realizację.

Autor: Puls Biznesu 01 czerwca 2016 08:53

Nowy fundusz może powstać na bazie działającego w TFI BGK Funduszu Mieszkań na Wynajem FIZAN. Teoretycznie do nowej instytucji mógłby trafić kolejny państwowy FIZAN, czyli Fundusz Municypalny. Nowy podmiot powinien trafić do Polskiego Funduszu Rozwoju - ustalił Puls Biznesu.

Przy realizacji inwestycji państwo będzie współpracować ze spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, deweloperami, a nawet generalnymi wykonawcami.

Już w grudniu wystartowała inwentaryzacja państwowych gruntów pod program mieszkaniowy. Najwięcej dobrze zlokalizowanych działek jest w portfelu PKP czy Poczty Polskiej. Rząd nie zamierza wywłaszczać spółek z ich majątku, ale proponuje rozliczenie bezgotówkowe. Jak ustalił Puls Biznesu, cena budowy mkw. mieszkania w Warszawie nie powinna przekroczyć 5 tys. za mkw.

Mieszkanie plus ma być realizowany na terenie największych aglomeracji. Pierwsze lokale powstaną w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu – informuje RMF FM. Wynajmować je będą mogli ci, którym nie przysługuje mieszkanie komunalne, ale nie stać ich na wzięcie kredytu hipotecznego.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych