PARTNER PORTALU

Mieszkanie plus ze specjalnym funduszem

Jeszcze w tym tygodniu poznamy główne założenia programu "Mieszkanie plus". Z wstępnych informacji wynika, że rząd utworzy specjalny fundusz, odpowiedzialny za jego realizację.

Autor: Puls Biznesu 01 czerwca 2016 08:53

Nowy fundusz może powstać na bazie działającego w TFI BGK Funduszu Mieszkań na Wynajem FIZAN. Teoretycznie do nowej instytucji mógłby trafić kolejny państwowy FIZAN, czyli Fundusz Municypalny. Nowy podmiot powinien trafić do Polskiego Funduszu Rozwoju - ustalił Puls Biznesu.

Przy realizacji inwestycji państwo będzie współpracować ze spółdzielniami mieszkaniowymi, TBS-ami, deweloperami, a nawet generalnymi wykonawcami.

Już w grudniu wystartowała inwentaryzacja państwowych gruntów pod program mieszkaniowy. Najwięcej dobrze zlokalizowanych działek jest w portfelu PKP czy Poczty Polskiej. Rząd nie zamierza wywłaszczać spółek z ich majątku, ale proponuje rozliczenie bezgotówkowe. Jak ustalił Puls Biznesu, cena budowy mkw. mieszkania w Warszawie nie powinna przekroczyć 5 tys. za mkw.

Mieszkanie plus ma być realizowany na terenie największych aglomeracji. Pierwsze lokale powstaną w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu – informuje RMF FM. Wynajmować je będą mogli ci, którym nie przysługuje mieszkanie komunalne, ale nie stać ich na wzięcie kredytu hipotecznego.

 

 

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych