PARTNER PORTALU

Minister Andrzej Adamczyk ustalił nowe zasady zawodowe dla rzeczoznawców

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk ustalił standard zawodowy rzeczoznawców majątkowych. Nowe zasady mają na celu zminimalizowanie błędów podczas wycen nieruchomości.

Autor: housemarket.pl 04 września 2017 14:14

1 września 2017 r. Minister Infrastruktury i Budownictwa ustalił standard zawodowy rzeczoznawców majątkowych „Wycena dla zabezpieczenia wierzytelności”. Celem rozporządzenia jest ujednolicenie praktyk rzeczoznawców majątkowych, a tym samym minimalizowanie ryzyka wystąpienia błędów w zakresie wyceny nieruchomości stanowiących zabezpieczenie, np. na potrzeby kredytu hipotecznego.

- W treści standardu powtórzone zostały normy zawodowe zawarte w dotychczas obowiązującym standardzie. Był to jedyny standard zawodowy rzeczoznawców majątkowych, który został ustalony przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i uzgodniony w dotychczasowym trybie - możemy przeczytać w komunikacie podanym na stronie Ministerstwa.

Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia szerokich konsultacji treści standardu, na tym etapie potwierdzono jedynie zapisy standardu uzgodnionego w 2010 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych