PARTNER PORTALU

Nowy projekt ustawy o pomocy frankowiczom powstanie w Kancelarii Prezydenta?

Kancelaria Prezydenta rozważa powołanie zespołu, który miałby przygotować projekt ustawy pomagającej frankowiczom.

Autor: PAP 08 września 2015 16:11

- Prezydent zapowiadał w kampanii, że w ciągu trzech miesięcy przedstawi projekt ustawy pomocy frankowiczom. W tej chwili rozpatrujemy wariant, żeby w Kancelarii Prezydenta powołać zespół w składzie: przedstawiciele kredytobiorców i kredytodawców oraz niezależni eksperci, którzy przygotowaliby taki projekt - powiedział Maciej Łopiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP. - Myślę, że taki zespół mógłby powstać w II połowie września, gdyż czekamy do 17 września na wyrok ETS w sprawie skargi węgierskiej - dodał.

17 września Trybunał Sprawiedliwości UE orzeknie czy węgierskie banki udzielając kredytów walutowych obchodziły unijne prawo i czy w związku z tym możliwe byłoby stwierdzenie nieważności umowy kredytu zawartej przez bank z klientem.

Łopiński nie chciał się wypowiadać, czy projekt obecnie procedowany w Sejmie byłby zachowany. Pytany o jego ocenę odpowiedział "zdecydowanie nie o to chodzi".

Senat w piątkowym głosowaniu zdecydował, by w ustawie o "frankowiczach" przywrócić poprzedni zapis zakładający, że koszty przewalutowania będą dzielone w połowie na kredytobiorców i na banki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych