PARTNER PORTALU

Projekt Kodeksu budowlanego do rozpatrzenia w pierwszym kwartale 2018 r.

Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego trafi pod obrady rządu w pierwszym kwartale 2018 r. zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Autor: PAP 15 listopada 2017 16:01

Adamczyk, na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu, powiedział, że projekt ten jest już na ostatnim etapie prac tzn. "przed Komisją Wspólną Rządu i Samorządu, po ostatnich konsultacjach międzyresortowych".

"To bardzo ważne przedsięwzięcie, które pozwoli nam usunąć z polskiej przestrzeni wiele martwych przepisów, dostosować przepisy do zmieniającej się rzeczywistości" - podkreślił.

Szef MIB poinformował też, że we wtorek podpisał rozporządzenie o warunkach technicznych mieszkań. "To rozporządzenie również usuwa wiele absurdów" - zaznaczył. Jego zdaniem "to wyjście na przeciw tym, którzy oczekują wsparcia polskiego rządu w realizacji inwestycji budowlanych, szczególnie inwestycji mieszkaniowych".

Rozporządzenie oznacza m.in. wprowadzenie minimalnej powierzchni użytkowej 25 m kw. i rezygnację ze wskazywania obowiązkowego wyposażenia kuchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych