PARTNER PORTALU

Projekt ustawy o rewitalizacji trafił do podkomisji

Sejmowe komisje zdecydowały, że rządowy projekt ustawy o rewitalizacji trafi do dalszych prac w podkomisji stałej do spraw rozwoju i rewitalizacji miast. Projekt ten ma umożliwić kompleksową odnowę obszarów zdegradowanych społecznie i infrastrukturalnie.

Autor: PAP 09 lipca 2015 16:09

O skierowaniu projektu do dalszych prac w podkomisji jednogłośnie zdecydowały w czwartek połączone komisje: polityki społecznej i rodziny, infrastruktury oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. O skierowanie projektu do pracy w podkomisji wnioskowały prezydia komisji sejmowych.

Projekt miał pierwsze czytanie w środę w Sejmie. Został przedstawiony przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Rząd przyjął ten projekt pod koniec czerwca na wyjazdowym posiedzeniu w Katowicach.

To jeden z kluczowych projektów przygotowanych przez MIR i przyjętych przez rząd mający umożliwić kompleksową odnowę obszarów zdegradowanych społecznie i infrastrukturalnie. Według szacunków MIR w Polsce zdegradowanych jest ok. 20 proc. obszarów miast, zamieszkanych przez ok. 2,4 mln osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych