PARTNER PORTALU

Resort rozwoju przyjrzy się PPP

Podczas posiedzenia Zespołu ds. Partnerstwa Publiczno-Prywatnego powołano grupy robocze, które zajmą się przeglądem prawa dotyczącego partnerstwa publiczno-prywatnego i przygotowaniem projektu rządowej polityki w tym zakresie - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 08 lipca 2016 08:23

Ministerstwo Rozwoju rozpoczyna prace nad polityką krajową i przeglądem prawa w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.

- W ostatnich latach nastąpiło znaczne przyspieszenie jeśli chodzi o podpisywanie umów PPP, jest ich już 101. Uważamy jednak, że ten poziom wymaga zwiększenia – powiedział przewodniczący posiedzeniu wiceminister rozwoju Witold Słowik. 

Podkreślił również znaczenie PPP dla realizacji Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, jako jednego ze źródeł pozyskania kapitału na inwestycje.

Aby przyspieszyć rozwój partnerstwa w Polsce MR opracowało konkretny plan działań. Jego najważniejsze elementy to: opracowanie i uchwalenie polityki Rządu w zakresie PPP i przegląd prawa w celu zwiększenia efektywności inwestycji publicznych tej formule.

O tych dwóch działaniach rozmawiali członkowie zespołu. Zgodzili się, że rządowy dokument dawałby jasny przekaz co do oczekiwań w zakresie wykorzystania PPP oraz wyznaczał kierunki i zasady korzystania z tej formuły. Tego typu dokumenty istnieją w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii czy Irlandii. Podczas dyskusji zauważono także konieczność usystematyzowania zgłaszanych zmian prawnych ułatwiających rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych