PARTNER PORTALU

Rozwój mieszkaniówki według nowego ministra

Spółki samorządów lub administracji rządowej, które budowałyby mieszkania na terenach należących do samorządów lub Skarbu Państwa w cenie 3 tys. zł brutto za metr kw. - to pomysł Andrzeja Adamczyka.

Autor: PAP 10 listopada 2015 16:09

Kandydat na ministra infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk mówił o tym na lipcowej konwencji programowej PiS.

Według niego finansowanie miałoby pochodzić z Banku Gospodarstwa Krajowego, który utworzyłby w tym celu odnawialny fundusz. W opinii Adamczyka, w proponowanym rozwiązaniu za 5 mld zł z BGK mogłoby powstać 34 tys. mieszkań. Program miałby być propozycją dla tych, którzy chcą kupić mieszkanie posiadając ograniczoną zdolność kredytową, wynająć je lub wynająć z opcją dojścia do własności po jego spłaceniu.

Adamczyk postulował wówczas powrót do tzw. kas mieszkaniowych i przyjęcie nowego Kodeksu budowlanego zawierającego również rozstrzygnięcia dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Oceniał, że program mieszkaniowy będzie miał szanse na spełnienie, kiedy powstanie ministerstwo budownictwa. Przekonywał też, że budownictwo to koło zamachowe gospodarki, jedno miejsce pracy w budownictwie generuje trzy miejsca pracy w przemyśle, a jedna złotówka na wsparcie budownictwa mieszkaniowego powoduje, że do budżetu państwa wpływają 3 zł różnorakich danin - argumentował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych