PARTNER PORTALU

Szydło krytycznie o projekcie ustawy frankowej

Rozwiązanie dotyczące restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych, które zostało przygotowane przez Platformę Obywatelską, jest w rzeczywistości wsparciem dla banków, a nie kredytobiorców i jest rozwiązaniem złym - ocenia wiceprezes PiS Beata Szydło.

Autor: PAP 09 września 2015 15:20

- Mamy kilka rozwiązań. Złożyliśmy również swoją propozycję ustawową w tym roku, na początku roku i mamy w związku z tym kilka propozycji, kilka rozwiązań. Jest również propozycja pana prezydenta. Jest również propozycja stowarzyszenia, które upomina się o sytuację "frankowiczów" - powiedziała Beata Szydło.

- Na pewno trzeba usiąść i spokojnie porozmawiać, który wariant wybieramy. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że to rozwiązanie, które zostało przygotowane przez Platformę, a które jest tak naprawdę wsparciem banków, a nie kredytobiorców, jest bardzo złym rozwiązaniem. I na pewno to nie jest droga, którą powinniśmy pójść" - dodała.

Senat w ubiegły piątek zdecydował, by w ustawie o restrukturyzacji kredytów walutowych przywrócić zapis zakładający, że koszty przewalutowania będą dzielone w połowie na kredytobiorców i na banki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych